Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefonotok van?...

Milyen telefonotok van? Elégedettek vagytok vele?

Figyelt kérdés

Telóvétel előtt állok, viszont bevallom, nem igazán mozgok otthonosan ebben a témában. Épp ezért érdekelne néhány tapasztalat, ajánlás, hogy kinek, hogy muzsikál a jelenlegi mobilkészüléke :)

Nekem a legutóbbi telefonom egy Huawei P9-es modell volt, és teljesen meg voltam vele elégedve, szóval valami hasonló minőségűben gondolkodnék most is. Tehát amiket fontos szempontoknak tartok (azon kívül, hogy telefonálni nyilván lehessen vele):


- rendelkezzen ujjlenyomat-olvasóval és előlapi kamerával

- viszonylag jó minőségű képeket, videókat lehessen vele készíteni

- a hangszórója lehetőleg ne legyen túl halk

- játszani meg filmezni nem szoktam rajta, szóval az ezekhez kapcsolódó pontok nem nagyon érintenek

- lehetőleg ne egy tepsi méretével rendelkezzen, amit csak két kézzel tudok megfogni, hanem ne nagyon lépje át a közepes méretet, és kényelmesen férjen el egy nadrágzsebben


Ezek jutottak most hirtelen eszembe, előre is köszönöm, ha valaki válaszol :)



2020. jún. 8. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
iPhone 8, elegedett vagyok vele.
2020. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Samsung Galaxy A70 van most, ujjlenyomatos, elég jó egy átlagembernek, szép képeket lehet vele lőni, aksi bírja. Az ujjlenyomat kicsit nehezen old fel néha, valószínűleg azért, mert ez csak egy A típus és nem S (felsőkategóriáS :D). Azért választottam ezt, mert a Samsung kb az egyetlen megbízható ma már. Sony Xperia Z2-őm volt, jó volt az első fél évben, aztán túlmelegedett hamar sokszor, aksi merült mint állat, stb szokásos telefonbetegségek. Ja és bulikban nem lehetett kamerázni kb mert csak recsegést vett fel a mikrofon. Sasung Galaxy S3 már 2013ban tudott jó minőséget mindenből, azóta is az volt a legjobb telóm. Mostani előtt Huawei P10+-om volt, az is jól bírta de 2. év végére már gyorsan merült nonstop tölteni kellett. Valamint a Huawei botrány miatt soha többé nem veszek ilyen noname kínai telót (tudom már rég nem noname a hüvei, de mikor még 2014ben vette osztálytársam az elsőket még azzal piszkáltuk mi ez a kínai noname :D), saomit meg hüvelyt meg ilyeneket. Nem kell nekem hogy letiltsák róla az Androidot. Így is az új huaeieken már nincs/nem lesz android hanem valami saját fejlesztésű szuktyok.

Windows phone nem is tudom létezik-e még meg Google phone, ilyeneket soha nem vennék. Asus telóval volt még megelégedve ismerősöm, de abból maradok a laptopoknál. Nokia hulladékot gyárt, Lenovo stb sem túlnagy szám.

iOS-t nem szeretem, nem átlagembereknek való az Apple, zárt rendszer jó is, de tényleg nem nekünk való, üzletembereknek, nem véletlen csinálják feltörhetetlen vírusíthatatlanra. Így hát marad a Samsung. Meg vagyok elégedve egyelőre az A70-el, haverom A50-je már fél év után fagy le. Nekem a nőmnek is A70-je van, őt kopiztam fél év késéssel kb és még mindkettőnk telója jól muzsikál (én októberben vettem). S20-at vagymi van most, azért nem vettem, mert tud 5g-t s mivel még kevés teló tudta tavaly ősszel ezért az is dobott az árán, nekem meg nincs is szükségem 5g-re meg ettől ne legyen nekem drágább, mikor 1-1,5 év múlva összes teló tudja már, szvl S-t azt vagy jövőre vagy 2 év múlva fogok venni, ha úgy jön ki. Egyébként 2-4 évre szoktam telókkal tervezni, mindig csúcskategóriát veszek, azért 2 év minimum mert a kövi széria még nem fejlődik úgyse eleget ahhoz, hogy megérje, de kb 2 év múlva halnak be a telók ma már. 4 év ha bírja pl a Huawei-t azt még gyári garival ki tudtam cseréltetni egy újra egy hiba miatt s így egy "új" telóm volt még 1-2 évig, de nem húzta jól.

Mindent összevetve ha egy teljesen új telót veszel akkor a legcsúcsabb Samu éri meg, mostanra tán le is ment az ára de még lehet megérné várni a kövi Samuig. Ha meg nem csúcs kell, akkor vannak ezek az A-k de ezek sztem 2 évnél többet nem fognak bírni. Remélem addigra kijön vmi értelmes (árban is) S, és akkor veszem, de én már soha többé nem veszek Samun kívül mást, ez a best, hidd el. Mindegyik telóval kivolt a f. om, és a 2012-es Samsung Galaxy S3-ra vágyódok vissza. Most csak azért nem mert kicsit pörgetem ezt az A70est aztán remélhetőleg vmi jobb S-re váltok, és remélem lesz olyan jó vagy jobb mint az S3 anno.


A70 hangszórója hangos. Ja és az a legjobb a rendszerben, hogy végre poresz barát :D Mert tudod állítani hangszintek között hogy még picit halkabb legyen v ilyesmi, szvl a csend és a leghalkabb fok között lejebb tudod húzni és akkor a HUB sem üvölt bármilyen kicsi hangon xd


Méretre ez még sztem elfogadható, videókat, filemekt könnyen nézek, de könnyen írok, elfér a zsebemben.


Van még A80 is, de azt nem ajánlom, mert én arra jutottam, hogy teljesítményben vagy nem jobb, vagy nem sokkal, s ugye fordulgatós a kamerája, és hát murphy törvény: ami elromolhat az el is fog romlani, nekem ne menjen bele oda kosz homok stb aztán recsegjen meg ne működjön.


Így jutottam arra, hogy 2019 őszén-2020 tavaszán talán még mindig ez az A70 a legésszerűbb választás.


24/F

2020. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
P20 Pro, jobb nem is lehetne.
2020. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy...ha a nem tepsi méret is fontos, akkor iPhone SE 2020-at mondanék, ha nincs vele bajod. Megfelel a leírt kritériumaidnak.
2020. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg iphone 7 van,de szeretnék idén cserélni.
2020. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Iphone SE-m van, a régebbi. A te kritériumaidnak teljesen megfelel, frissítés van még rá és nem kerül már egy vagyonba. Ha tényleg csak a leírt célokra használnád, jó lesz még 2-3 évig.
2020. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Huawei P Smart. Mostani telefonokhoz képest egész kicsi, vannak normális kávái, nem csak a csúf notch, van jack, van minden ami nekem kell. Nem fogom lecserélni még sokáig, mert sajnos kevés telefon van ami megfelel nekem. Utálom a Fullview kijelzőket. :(
2020. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
#2 Jó, hogy ennyit írtál az A70-től, de az pont egy tepsi méret.
2020. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Galaxy S20 Ultra, méreg drága, nem annyira éri meg, de egyszer kipróbálható. Sajnos tepsi méret, így neked az nem lesz megfelelő emiatt.
2020. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát az SE 2020 lesz a te telefonod. Az elég kicsi, kézre is áll.
2020. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!