Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha van egy telo amit találtam,...

Ha van egy telo amit találtam, de nem adtam le, milyen következményei lehetnek, ha a rendőrség beméri a telót? Egyáltalán azt honnan tudhatom, hogy aki elhagyta bejelentette-e?

Figyelt kérdés
2007. dec. 14. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell, hogy bejelentse, te a bejelentéstől függetlenül szabálysértést valósítasz meg vagy bűncselekményt, a tényállás a telefon értékétől függ.


Aki a talált javat 8 napon belül a jogos gazdájának vagy az illetékes hatóságnak át nem adja, lopást valósít meg.


Amennyiben a gazdája intézkedett, megtette a rendőrségi feljelentést, még akkor is kicsi az esélye annak, hogy "rajtaütésszerűen" meglepnének a rendőrök, hiszen a cellainformációk alapján pontos helymeghatározás nem igazán lehetséges, van amikor akár tíz-húsz-ötven méteres pontatlanság is előfordul.


Annak viszont sokkal nagyobb a veszélye - amennyiben volt rendőrségi feljelentés -, hogy a telefont IMEI száma alapján a nemzetközi feketelistára teszik, azaz a hálózatok nem fogják felengedni.


Tehát téged, mint megtalálót jó eséllyel nem fognak megtalálni, de a telefon működését "távolról" ellehetetlenítik.


Én azt javaslom, hogy add le a telefont a rendőrségen. Ha a gazdája egy évig nem jelentkezik, jogot szerzel a tulajdonlásra.

2007. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát az élg meredek, hogy valaki elveszíti a telefonját, és rendőrségi feljelentést tesz. A telefon is csak egy tárgy, ugyanúgy kell vigyázni rá, mint egyébb értékeinkre, ha valaki elveszíti, az az ő baja. (a lopás az más tészta) A kártyáját letiltja a szolgáltatónál, kap újat, csak inkább az adatok elvesztése ami fájó ilyenkor (tapasztalat sajnos)

Szerintem felejtsd el a rendőrséget, jobb őket kihagyni az ilyesmiből. Hívj fel egy számot a mobilból, ami gyaníthatóan családtag ("anyu") és mond hogy megtaláltad a hülyegyereke telefonját, jöjjön érte, ha kell.

Ha engem hívtak volna amikor elveszett az enyém, esküszöm odaadtam volna a telefont, csak az adataimat kapjam vissza.

2007. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!