Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon takarítására...

Mobiltelefon takarítására program?

Figyelt kérdés

Szóval van egy problémám a telefonommal, amit részletesen leírtam ebben a kérdésben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Azóta sem javult a helyzet, hiába töröltem szinte minden fájlt a telefonomról. Valaki esetleg tud erre valami jó programot? Vagy vigyem szervizbe?



2020. jún. 10. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sem ott, sem itt nem írtad, milyen telefonról van szó.

Ha régi, kevés RAM -ja van, lassú a proci, akkor azon szinte semmi nem segít.


A frissítések/friss appok sokkal több erőforrást igényelnek, mind számítási kapacitás, mind használt átmeneti állomány formájában. Vagyis jobban terhelik a CPU -t és a RAM -ot (és a belső tárhelyet is). Ilyen esetben (néha csak átmenetileg) egy factory reset tud csak segíteni. Ha a régi, lassú készüléket most is úgy szeretnéd használni, mintha új lenne, az nemigen fog összejönni. Maximum annyit lehet ilyenkor tenni, hogy mindenféle frissítést letíltasz rögtön egy reset után. Esetleg minden app frissítését törlöd manuálisan, főleg a google vackait (google play szolgáltatások; google play áruház; google play filmek; google play zene; google szövegfelolvasó; google chrome; duo; hangouts; gmail...) na meg persze a nagy erőforrást igénylő "Facebook" és "Messenger" alkalmazások helyett azok "lite" verzióit használod, vagy alternatív megoldásként böngészőböl facebook -ozol.


Ha nem olyan régi a készülék, talán egy rendszer frissítés (android) akad össze a korábbi rendszer által otthagyott beállításokkal/gyorsítótárazott adatokkal. Ilyen esetben is egy factory reset -re lesz szükség.


Megjegyzés:

A factory reset letötöl minden rendszer és felhasználói adatot (de a rendszert természetesen nem és az FRP -re vonatkozó mail fiók beállításait sem). Érdemes először kijelentkezni minden fiókból a rendszerben, aztán a beállítások megfelelő menüpontjával gyári visszaállítást végrehajtani. Aztán lehet a fent taglalt módszerekkel (is) csökkenteni a készülék lassulásának esélyeit...

2020. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

*A factory reset letötöl minden...

A factory reset letöRöl minden...


(Nem működött az autocorrect. Elnézést!)

2020. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, közben én is ezzel próbálkoztam hogy gyári visszaállítással, azonnal reagál bármit is csinálok, és 5 mp alatt csörög már a 35-40 helyett.
2020. jún. 10. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!