Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szereintetek anyukámat probálo...

Szereintetek anyukámat probálom meggyőzni hogy vegyen nekem telefont de még mindig nem ad mit csináljak ha nincs telóm az az életem?

Figyelt kérdés
2020. jún. 10. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2020. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy pont azért nem vesz neked telefont, hogy ne az legyen az életed. Lehet, hogy most nem tűnik fel, nem tudatosul benned, de borzasztó dolog telefonfüggőnek lenni. Mint egy nagyon rossz betegség, amiből baromi nehéz kigyógyulni, és az egész életedre kihat.
2020. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom még gyerek vagy. Nem értem miért van neked gyerekként szükséged telefonra?

Nekem sem volt 16 éves koromig, igaz akkoriban még nem léteztek okostelefonok. Ha el akartuk érni egymást ott volt a vonalas telefon ami manapság már kihaló félben. A másik akkor már volt itthon internet és elég sok háztartásban is volt, és akkor volt MSN messenger amin keresztül számítógépen chateltünk egymással és a Skype is létezett már akkor. Így megtudtuk oldani. Meg jobb is volt mert akkor az emberek nem vitték a telefont wc-re, fürdőszobába, udvarra stb... meg az utcán sem azt nyomkodták ahelyett hogy odafigyeltek volna a forgalomra. Az utcánkban ami eleve nem is forgalmas azért ütöttek el egy 30 év körüli nőt mert a telefonját bámulta ahelyett hogy körülnézett volna, és a füle is be volt dugva persze. A szerencséje az hogy nem lett baja mivel az autó sofőrje legalább résen volt és lassan is ment ami annak tudható be hogy akkor még a régi kátyús használhatatlan aszfalt volt az utcában és még 30-al sem lehetett normálisan menni.

2020. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
67%
Lehet, hogy ez még nem fontos neked, vagy nem érted, de az Anyukádnak igenis igaza van. Az a feladata, hogy jó embert neveljen belőled, ami a mai világban eléggé nehéz, pont azért, mert az interneten és a telefonon akármit elérhetsz. Ezek a dolgok az akaratod nélkül is megváltoztatják a személyiségedet. Éppen ezért nem kapsz telefont. Egy-két évtized múlva remélhetőleg hálás leszel neki! :)
2020. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

"telóm az az életem"

Az nem jó! Mert akik ezt mondják, azok már a telefonfüggőségben szenvednek, és ez pedig egy nagyon komoly betegség, amit sürgősen kezelni kell.

Anyukád jól teszi, hogy nem ad pénzt telefonra. Én csak támogatnám őt ebben.


De ha annyira hiányzik a telefonozás, akkor költözz el, menj el dolgozni, és vedd meg a saját pénzedből, és akkor majd nyomkodhatod reggeltől estig, majd 25 év múlva meg nézz ki az ablakon, és jöjj rá arra, hogy az élet elszaladt melletted, amíg te az instagramon cseteltél a kamu barátaiddal (Mert a mai fiatalság 90%-ának fogalma sincs arról, hogy mi az az igaz barátság), és majd gondolkozz el azon, hogy anyukádnak talán igaza volt.

2020. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van
2020. jún. 10. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Tényleg vedd komolyan, nagyon rossz ez. Én idősebb vagyok, nem a telefonnal a kezemben nőttem fel, de rá lehet kattanni nagyon. Én azt veszem észre, hogy egy filmet se tudok megnézni normálisan, mert 2-3 percenként megállítom azt is, hogy a telefonomat nyomkodjam a semmiért. Próbálok tudatosan figyelni rá, hogy el tudjak szakadni tőle. Van, amikor könnyen megy, tapasztalok javulást, de van, amikor nem sikerül. Mint egy drog.
2020. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

3. válaszoló:

Minden egyes leírt betűddel egyet kell hogy értsek.

Mert én is a kétezres évek közepén, de inkább végén kezdtem el felfogni kicsit komolyabb fejjel az életet.

És én nagyon visszavágyok mondjuk 2006-ba, vagy 2007-be, amikor suli után állandóan a "haverokkal" nyomultunk, fociztunk, meg minden. Meg állandóan próbáltuk "felszedni" a környékbeli lányokat (kissebb-nagyobb sikerrel), és igazából mindenki boldog volt, és mindenki jól érezte magát. De hát biztos tudod, hogy miről beszélek.


Internetezésre meg ott volt az MSN (Amit már teljesen leváltott a Facebook, meg az Instagram), és azt is állandóan nyomkodtuk, mert hát akkor ez nagyon "menő" volt, hogy egymással csetelünk (de tudtuk, hogy hol a határ)


Manapság meg tényleg rossz szétnézni az utcán, mert a 15 éves kiscsaj azért rinyál, mert nem lájkolják a képeit, vagy hogy a legújabb ályfon nem megfelelő színű. Vagy a kedvencem, amikor a 13 éves csaj azon hisztizik, hogy nem ír vissza a "pasija".

2020. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor én leszek az ellenpélda...

4 éves koromban kaptam meg az első számítógépem. Telefonom csak 6 éves korom körül lett, egyszerű gombos, anyáékat tudtam rajta hívni, meg a Snake-t toltam rajta. Komolyabb telefonom (Lenovo P90) csak 10 éves korom körül lett, majd egy Mate 10 lite, és most egy P20 Pro. (16 vagyok jelenleg.) Most lett egy komolyabb számítógépem, amin tudok játszani is (i3-8100, GTX 1060), igaz, ennek a 80%-át abból a pénzből fizettem, amit megdolgoztam, a többit névnapomra kaptam. (20 ezer forinttal lettem kisegítve, innen már ki lehet matekozni hogy mennyi volt a gép.)


Az eredmény?

Általános alsóban mindig kitűnő, felsőben 2-3 négyesem volt év végén, most gimiben tanulok (kecskemét piarista), 4 darab négyesem lesz. Informatika szakon vagyok.

Erősen tudom hasznosítani ezen a téren a tudásomat (jó, ez kimerül annyiban, hogy sokkal több dolgot tudok és ismerek), amit annak köszönhetek, hogy hamarabb lettek informatikai eszközeim mint hasonló korú társaimnak.


Bármikor le tudom rakni a telefont órákra, a számítógép nélkül meg hetekig is elvagyok.


Természetesen nem azt mondom kérdező, hogy akkor most nyugodtan nyomd orrba-szájba a dolgot - ezt is mértékkel kell, mint minden mást! - de ha megfelelő korú vagy, úgy érzed hogy képes vagy mértékkel használni a telefont, akkor ajánlom melegen.

De a kijelentésedből ("telóm az az életem") úgy tűnik, hogy még érlelődnöd kell hozzá, mert ilyen hozzáállással tényleg függővé fogsz válni.

2020. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:

Ne legyen az az életed! Csak a f*s ömlik rád.

Sokkal jobb életed lehet nélküle. Csak jobban kell küzdeni, ami végül jó.

2020. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!