Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szereintetek így tudnék dolgozni?

Szereintetek így tudnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni és egy ideje gondolkodom, hogy utána mit kezdjek magammal. Eddig nem igazán voltak terveim csak sodródtam az árral.

Viszon ami mindig is nagy álmom volt az az, hogy utazhassak, világot láthassak.

Innen jött az ötlet, hogy akkor hajón szeretnék dolgozni vagy stewardess-ként.

A nagy bökkenő az hogy szociális fóbiám van és rettegek új emberekkel kapcsolatot teremteni és egy hajón pl elég sok (új)ember van. De úgy gondolom ha hónapokig össze lennék zárva azokkal az emberekkel (azon kívül, hogy megismernének és én is őket) csökkene a szorongásom és talán még ennek hatására utána a "kinti" életben is könnyebb lenne.(Vagy ezt csak én gondolom igy?)

Viszon mindenki magabiztos, közvetlen és jó kommunikációs készséggel rendelkező embereket keres és feltételezem olyanok is mennek oda. Én viszont pont az ellentéte vagyok.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha fel is vennének mennyi éselyem lenne élvezni(mármint nem csak stresszelni folyamatosan)

Szereintetek kibírható lenne e így több hónapon keresztül?

Belevágjak? Csak csináljam és majd lesz valahogy? (ezzel amúgy csak annyi baj van, hogy eddig sose jött be, mindig csak bajt hoztam a fejemre)



2020. ápr. 27. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudnál. Azt jól gondolod, hogy a fóbiákat pontosan ezzel a "mély víz" technikával lehet meggyógyítani, de ez nem élvezet, hanem egy kínkeserves küzdelem. Fizikailag túlélnéd, de kb vért izzadnál. Ha egy hasonlattal élhetek, akkor olyan, mintha én 110 kilósan beíratkoznék egy balett iskolába. valószínűleg nem halnék meg, le is fogynék, de hogy nem felhőtlen szórakozás lenne, az fix. De próbáld ki előbb kicsiben. Íratkozz be egy egész nap tartó pl főzőtanfolyamra, és rögtön meglátod hogy bírod idegileg. Ezt szorozd be úgy öttel, és voilá: ilyen lenne a hajón dolgozás.
2020. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,nekem az a véleményem,hogy ha fóbiaid vannak akkor ezek a vágyak túl nagy kihivasok szamodra!

Ha nem tudsz jól kommunikálni,akkor amiket szeretnél az már túl vállalósnak számit,bele fogsz bolondulni

En pl.1ilyen emberket mint Te olyan helyre tudnálk elképzelni,betegápolás,állatmenhely...

2020. ápr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne...
2020. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Viszont mindenki magabiztos, közvetlen és jó kommunikációs készséggel rendelkező embereket keres" - így van. Fel se vennének. Egyből látnák rajtad, hogy te nem az az ember vagy, aki a cégükről azt a képet festené, amit ők szeretnének... Esetleg ha abszolút modell alkat vagy, gyönyörű arccal, akkor esetleg lehet esélyed. Jól viszont nem éreznéd magad. Egyébként nem értem, miért nem próbálsz ki itthon hostess munkákat, akkor rájöhetnél, mennyire vagy ügyes benne, milyen érzés ezt csinálni, meglátnád, hogy egyáltalán felvesznek-e téged ilyen jellegű munkára. Ha igen, meg be is jön, akkor legalább tudnál előtte kicsit fejlődni, lenne referenciád, nem egy szimpla érettségivel (meg önbizalomhiánnyal) állítanál oda stewardess-nek...
2020. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!