Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy ilyen gyártónál valóban...

Egy ilyen gyártónál valóban elköteleződhetünk?

Figyelt kérdés

Régebben volt pár Samsungos telóm és az ismerősi köreimnek is az volt. Emlékszem a legutóbbi az S Advance készülék volt. Azt kell tudni, hogy kis túlzással de ehhez a készülékhez köthető az idegrendszeri problémám egy kis részre vagy legalábbis hozzájárult ehhez. Olyan gyakorisággal és olyan mértékben fagyott le, illetve laggolt be, hogy az egy mentálisan egészséges embert is eléggé megpróbált volna. Bármilyen programot szerettem volna használni, mindig úgy kalkuláltam, hogy ez legalább 5 perccel több időt fog igénybe venni a telefon minőségtelensége miatt. Ez sajnos mindig igy volt.. A barátaim, akiknek szintén samsung vagy más androidos készülékük volt, ugyanezzel vagy nagyon hasonló problémával számoltak be. Emlékszem, akkoriban az iphone szériának az 5s változata volt a legújabb. Annak a telefonnak a környezetemben az volt az ismertető jele, hogy soha nem fagy be, soha nem laggol, sosem akadnak szoftverbéli problémái a hibátlan optimalicáziója miatt. Viszont sajnos nem volt sok pénzünk ezért nyilván nem is volt olyan telefonunk, hanem maradtunk a szegények iphone-jánál, a Samsungnál.


Sokáig szintén nem volt nagyobb keretem mobiltelefonra, ezért a felesleges idegesség helyett, amiket az androidos telefonok nyújthattak volna számomra, gombos telefont használtam. Az olyan ügyeimet pedig amikre alkalmas lett volna egy okostelefon, laptopot használtam. Ugyanakkor az utóbbi időben valamivel jobb egzisztenciális helyzetbe kerültem és valamivel több információ is hozzám jutott az androidos telókról, miszerint manapság már nem olyan fos mint régen. Viszont sajnos az iphone árak még mindig az egekben vannak. A kérdésem tehát ehhez köthető lenne. Tényleg megéri bizalmat szavazni egy androidos készüléknek az olcsósága miatt és bizni abban, hogy hozza azt a szintet, ahol nem a hajamat tépem a folyamatos rendszer hibák miatt vagy inkább az ember vásároljon egy iphone-t 2x annyiért, de az végig hű és jó társa lesz az embernek?



2020. jún. 24. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Az androidok hatalmasat fejlődtek, viszont az áruk is rendesen megemelkedtek. Ha jó, de olcsó androidot szeretnél, a legjobb választás az szerintem a xiaomi telefonok egyike. Ha az anyaghasználat nem zavar (az olcsóbbak műanyag és alumíniumból készülnek) akkor nagyon megérik. Habár konkrét keretet nem írtál így kicsit nehezebb válaszolni, de amikor olcsó, jó telefont mondanak, nekem mindig a xiaomi ugrik be.
2020. jún. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Esetleg próbálkozhatsz stock androidos gépekkel amire semmi felesleges bullshit nem kerül fel. Nekem egy Nokia 8 van már vagy 2 éve és nem lassabb nem merül, imádom.


A régi iPhone ok látványosan lassulnak és jobban merítik az akksit ha újabb és újabb ios re frissited őket, ami gyanús hogy szándékos, és nem a hirtelen sok feature miatt van. Anno az iPhone 5 ösömtől is azért kellett megválnom. Egy használt apple 8 10 est vehetsz azért ami talán 1-2 évig még elmegy ha nagyon nem bízol az amdroidban.

2020. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Aki Iphonet vesz az általában 3-4 evre tervez az Apple is minimum 5 évig ad új OSt, a Google jó ha ad 2t a prémiumfelsôben ad kB 3-4et.


Eddig én is a Androidis voltam 2x Sony 1x Samu, 4.0 val kezdtem aztán 5.0 utána lett ez a 7.0 Samu Ami most 9.-es de Nagy áttörést nem látok a fejlôdések között, ami nekem megerint...


Nekem a Samu nem jött be, 2x volt már szervízbe.


SEt néztem, nem tudod van e értelme...

2020. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is hallottam arról a botrányról, hogy az iphone-ok lassulnának, viszont én úgy tudom, hogy az apple-t megbüntették ezért, szóval minden "normális" lett.


Egyébként néztem az android árakat és a "nagy márkák" kb ott vannak, ahol az iphone árak. Nyilván ilyenkor felmerül az emberben a kérdés, hogy vegyek egy olyan telefont, ami régen nyiltan sz.r volt, most meg már elvileg nem az, vagy vegyek egy olyan telót, ami mindig is jó volt. Szóval szerintem maradok az iphone-nál.


A segitséget még1x köszönöm.

2020. jún. 25. 12:55
 5/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akkor fussunk neki mégegyszer...

Van az iPhone. Annyiba kerül, amennyibe és ismert a hardverspecifikációja is. Erre fejlesztették az iOS firmware-t, ami így nyilván pontosan összhangban van a hardverrel...

Aztán ott az Android, ami egy általános célú operációs rendszer (konkrétan egy speciális Linux disztró). Ezen rendszerrel rengeteg gyártó rengeteg modellt hoz forgalomba. Van, amelyik az iPhone-hoz képest töredék áron kerül piacra, ennek megfelelően szerényebb hardverkiépítésben, ami így kompromisszumokat követel a használat terén is. Aztán vannak az iPhone kategóriájába (vagy afölé) pozícionált készülékek, amelyek esetében az Android bővebb szolgáltatásai sem okoznak fennakadást a működésben - de nyilván ezek ára is tükrözi ezt...

Persze össze lehet hasonlítani egy filléres alsókategóriás mibilt egy új iPhone-al, de nem sok értelme van. Sokan esnek abba a hibába, hogy egy ilyen szerkezet után szert tesznek egy Apple mobilra és rögtön az a meggyőződésük, hogy "az Android szar" - pedig az igazán jelentős különbség a két rendszer alá rakott vasban van. Ha ugyanannyit költene egy jobb Androidos mobilra, mint amennyit az iPhone-jára, akkor legalább akkora különbséget tapasztalna a kettő között... És talán még arra is rájönne, hogy azonos árért nem az Apple a legjobb vétel.

2020. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érthető, amit mondasz. Viszont ettől függetlenül az én álláspontom sincs cáfolva. Gondolj bele, te melyik gyártónál vásárolnál szivesebben készüléket, amelyik gyártóra sosem volt technikai minőségbeli panasz vagy annál a gyártónal, akinél bizonyithatóan és elég hosszú ideig volt? Természetesen itt bővebb skálák is vannak és részletekbe menően lehetne boncolgatni, hogy milyen hardver felépitések vannak. Viszont egy szerényebb hardver felépités ad okot arra, hogy a menü ikon megnyomását követően 2 percet kelljen várni, hogy betöltődjön a telefon? Vagy ad okot arra, hogy 30%-on "merüljön" le? Vagy ad okot arra, hogy olyan szinten laggoljon, mintha egy 60Hz-es képfirssités lenne 80%os lassitásra véve?


Nyilván nem. Persze én értem azt is, hogy az iphone árát képviselő androidos telefonok már nem ilyenek. Én ezt el is hiszem. Viszont ebben az esetben is csak azt a kérdést tudom feltenni, amit legelsőnek feltettem. Te melyik emberben biznál jobban, aki már 1x átb.szott több évig vagy aki mindig hűséges volt? TUdom ez picit ki van sarkitva, de úgy gondolom, hogy átadja a lényeget.


Azt esetleg megkérdezhetném, hogy szerinted melyik a legjobb vétel egy apple termék áráért?

2020. jún. 26. 07:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez megint rossz analógia mert nem iphone áron vetted a régi mobiljaid. Az S advance pedig nem volt csucskategorias 2012 ben sem
2020. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is azt vártam volna mint egy Iphone-tól. Hanem egy picivel többet mint egy "gombos teló", de azt sem tudta megugrani.
2020. jún. 26. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom már hol a hiba.

Sokan félreértelmezik a telefonok tudása körüli dolgokat.

A telefon nem a Dzsin az Aladdin-ból.

Én úgy vettem telefont hogy felmértem, mik az elvárásaim, és melyik nyújtja azt, amit szeretnék.

3 és fél éve használom a mai mobilom, teljes megelégedettséggel.

8 évvel ezelőtt sem tudott sokat az S Advice, és azóta sem javult a helyzet, nem tudom hogy mit vártál tőle.

2020. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!