Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi redmi note 9 pro, vagy...

Xiaomi redmi note 9 pro, vagy mi note 10 lite?

Figyelt kérdés
2020. jún. 25. 12:11
 1/4 anonim válasza:
Előbbi
2020. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Note 10 Lite-nak kicsivel nagyobb az akksija, és van belőle 8 GB rammal is, viszont ha kell a memória bővíthetősége, akkor a Note 9 Pro-t vedd!
2020. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kell az AMOLED kijelző, akkor Redmi note 9 pro.



Akku terén nincs sok különbség. A Mi note 10 lite-nak 5290 mah, Redmi note 9 pro-nak 5020 mah.



A gyorstöltés 30 wattos mind a kettő telefonnál.



A processzor SD 730G a note 9 pro-ban 720g. A note 9 pro-nak a prcesszora egy picit erősebb. A grafikus gyorsító mind a kettő telefonban Andreno 618



A kamerák szinte ugyan olyan Mi note 10 lite: 64 megapixeles (főkamera)+8 megapixeles(ultra széles látoszögű)+2 megapixeles (makró)+5 megapixeles mélységszenzor Redmi note 9 pro 64 megapixeles (főkamera) +8 megapixeles ( ultra széles látószög+5 megapixeles (makró)+2 megapixeles (mélységszenzor).



Szelfi kamera 16 megapixel mind a kettő telefonnak. A note 10 lite-nak vízcsepp alakú notch, a Redmi note 9 pro-nak a középre igazított kameralyukba helyezkedik el a szelfi kamera.



A kijelző a Mi note 10 lite-nál AMOLED Redmi note 9 pro-nak IPS LCD, a felbontás a Mi note 10 lite-nál 1080×2340, a note 9 pro-nál 1080×2400 tehát mindkettő telefon Full HD +-os.



Midkettőben van NFC, tehát alkalmas mobilfizetésre.



Mindkettő Android 10 alapú MIUI 11-et futtat, Augusztus-ban jön rá a MIUI 12.



Képernyő frissítés 60 Hz mind a kettőnél.



USB tipe-c csatlakozója van mind a kettő telefonnak.



IP tanusítvány és vezeték nélküli töltés egyiknél sincsen.,



Redmi note 9 pro: oldalsó ujjlenyomatolvasó+ arcfelismerés



Mi note 10 lite: Kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó+ arcfelismerés



Mind a kettő telefon nagyon jó választás, de a Redmi note 9 pro szerintem árkategóriában a legjobb, de ha kell az AMOLED kijelző akkor a Mi note 10 lite.



Amúgy én is ezek között vaciláltam, de mivel nekem nem fontos az AMOLED kijelző, így Redmi note 9 pro lett a nyerő.



Remélem tudtam segíteni!

2020. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

A notch nem tetszik egyik telefonnál sem, még a Xiaomi Poco F2 Pro 5G 128GB -n gondolkodom, de az meg még elég drága..

2020. aug. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!