Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem jó a GPS a frissítés...

Vajda Gábor kérdése:

Miért nem jó a GPS a frissítés után?

Figyelt kérdés

HOZZÁÉRTŐ SZAKEMBER SEGÍTSÉGÉT KÉREM,HÜLYESÉGEKRE NEM VAGYOK KIVÁNCSI!

AKI POÉNKODNI AKAR KERESGÉLJEN A HUMOR SZEKCIÓBAN HOZZÁ KÉRDÉST!



9.1 -es Android alatt tökéletes a HUAWEI MATE 10 pro.De mihelyt frissül lesz két olyan baja amivel nem tudok kiegyezésre jutni ezért visszaraktam a 9.1-et.

Szóval felraktam gépről Hisuite segítségével először és így vettem észre hogy a jó öreg GPS meghülyül...Pécs helyett otthon egyfolytában Pusztavacsra pozicionál és ha megyek valahova akkor is...Gondoltam jó lesz neki egy gyári visszaállítás.Természetesen a 10-es gyárija lett.Ami...így is oda vezetett hogy nem volt jó a GPS de itt már a csengőhangokat se olvasta be miután felmásoltam őket,csakis a gyáriakat látta amikor hozzá akartam rendelni őket a beállításban.


Volt telefonról is telepítve,miután ugye egyszer visszaraktam a 9-et mérgemben...nos a telefonról telepített 10-es szintén GPS hibához vezetett.A tünet mindig ugyanaz...rossz pozícionálás.10-vagy 20 métert még csak elfogadok de könyörgöm 180 km-t már nemigazán!

Csináltam neki Recovery-s resetet és újra telepítést.Szintúgy nem lett jobb...

Most azóta megint a 9.1 van rajta és már nagyon unom hogy frissíteni akar egyfolytában pedig ahol csak lehetett minden értesítést meg jezést letiltottam a szoftverfrissítés alkalmazásban.De akkoris kiírja elég sűrűn hogy újat akar...


Vagy arra keresek választ hogy hogyan szüntethetném meg a rossz pozícionálást 10.0.159 alatt és működjön rendesen...

vagy arra hogy hogyan tilthatom le végleg a 9-es FRISSÍTÉSI figyelmeztetéseket mert ha egyszer nem jó akkor nem érdekel!(Mégegyszer leírom hogy a Szoftverfrissítés alkalmazásvan az értesítéseknél mindent letiltottam amit csak lehetett.Mégis idegesít a figyelmeztetésekkel...)


Köszönöm!



2020. jún. 28. 11:20
 1/8 nemcso ***** válasza:
100%
Vidd ki szabad égbolt alá, indíts el egy navigációs appot és hagyd 5-10 percig magára. Szerintem csak nehezen pozicionál, magához fog térni.
2020. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van, bár régi telefonod van valljuk be. Fogadd el valahogy, hogy ha telik az idő legyen az akármilyen jó telefon, lesznek hibái.



A GPS régebbi telefonokon van hogy lassabban működött nálam. Készülj fel valahogy rá.

2020. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A GPS hardver.Nem írod milyen navigációs alkalmazás.Ez user hiba.
2020. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akár google maps, maps.me, tahuna,de lehet bármelyik térkép...de a legrosszabb az időjárásfigyelő.Ott is Pusztavacs időjárását mutatja Pécs helyett.


user hiba persze...


2 és fél éves a telefonom.Nem hinném hogy olyan nagyon réginek számítana...nincs kedvem újat venni amíg ez kiszolgál....


Hagyjam magára?...Hagyjam ott az utcán jó messze tőlem?Nem szeretném ha valaki más kezdené használni...

2020. jún. 28. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd, mit választ a helymeghatározás, ha a gps vevőt akarod használni, akkor ennek megfelelően választ ki azt (device only vagy hogy nevezik ezt az újabb androidokban) Legyen engedélyezve a gps vevő működése a kapcsolók között, és ha van mobilnet, akkor fél perc alatt kellene lenni pozíciónak hidegindításból is (persze nem a pincében) Ezekkel a beállításokkal mobilnet nélkül is 1-2 perc alattt kellene lenni pozíciónak szabad ég alatt.
2020. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A Gps nem azért van mert net nélkül is nagyon jól kellene működjön?...
2020. jún. 28. 22:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Viszont 9ben wifi és bluetooth alapú keresés van a Gps-en belül.Mindkettő ki van kapcsolva.Mivel ezek nélkül is jó...9 alatt ugyebár.

10ben próbáltam variálni de csak szenvedtem tőle mert nem akart helyrejönni.

2020. jún. 28. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az utolsó mondatot pont ezért írtam hozzá.
2020. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!