Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért népszerűbbek a mobilok...

Miért népszerűbbek a mobilok már mint a számítógépek?

Figyelt kérdés

#mobil,népszerűség
2020. júl. 2. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
mert pc nem viheted a lakåsba bårhovå könnyen ,nem lehet bårhol bårmikor filmet nėzni ,pl ėn filmet szeretnėk nėzni ,de måsik nem vagy mås filmet nėz ės zavarnánk egymåst igy telefonomal vagy tabletemel åt vonulhatok måsik szobåba ,helysėgbe .stb.
2020. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

#10 "Az okostelefon is számítógép."

Meg az Arduino mikrovezérlő is, meg az automata mosógép vezérlő áramköre is, sőt, a mai számológépek 99%-a is technikailag számítógép. Egyáltalán nem mondtál hülyeséget. :)

De használat tekintetében azért vannak komoly különbségek az egyes "számítógépek" között. ;)


Kérdező: "Miért népszerűbbek a mobilok már mint a számítógépek?"

Én azért hozzátenném, hogy csak egy bizonyos területen hasonlítható össze a két kategória. Egyébként a PC és az okostelefon nagyon másra való, a két kategória nem mindig hasonlítható össze.

De természetesen értem a kérdést, azokra vonatkozik, akik csak a PC és telefon közötti átfedést, a mindkét eszközön meglévő funkciókat szeretnék kihasználni. Ez tipikusan az internetezést jelenti, azon belül is Facebook, Instagram, GMail, meg némi webböngészés. Náluk tényleg népszerűbbek az okostelefonok. Ennek több oka is van:

- A telefon könnyen hordozható. A PC nem; és még egy notebookot is sokkal macerásabb mindenhová magaddal cipelni, mint egy telefont.

- Akármennyire is nyersen fogalmazott, #1 is fején találta a szöget. Akkor is, ha ezért lepontozták. :) Az átlag felhasználó nem szeret tanulni. Neki az kell, hogy nulla szaktudással is tudjon Instagramra csücsörítős képeket posztolni, meg Facebookon 5G-konteós írásokat továbbosztani. Ő nem akarja megtanulni, hogy hogyan kell egy programot elindítani Windowsban (vagy Linuxban), és pláne nem akarja megérteni, hogy mi az a weboldal, és hogy először a Firefoxot/Chrome-ot kell megnyitni, és utánna beírni, hogy instagram.com. Ő azt akarja, hogy legyen ott egy ikon, amire rányom, és már működjön is.

- És ha már a telefon úgyis alkalmas rá, akkor minek PC??


Személy szerint pedig inkább szomorúnak tartom azt, hogy láthatóan csökken a számítógéphez értő emberek mennyisége. Amikor '97-ben az első PC-met megkaptam, a korosztályom kb. fele tudta úgy, ahogy kezelni a számítógépet. Akkor azt hittem, hogy ez majd 100% körüli értékre fog felkúszni pár évtizeden belül. Most meg megint azt látom, hogy az iskolás korosztály fele képes elbondolgulni egy PC-n. A "digitális generáció" meg annyiban digitális, hogy még a vécére is kötelező a telefont magukkal vinni. De ha már nem Fb vagy Instagram-posztolásról van szó, akkor már menten nem olyan digitális ez a nemzedék.


Ami pedig a táblagépek és okostelefonok teljesítményét illeti: RAM tekintetében majdnem ugyanott állnak. A processzormagok száma, meg a lapkavastagság egészen irreleváns, tekintve, hogy teljesen más architektúráról van szó. De még a MHz is. Ezek csak azonos, vagy nagyon hasonló artchitektúra esetén hasonlíthatók össze. Egy x64, meg egy ARM proci tök más teljesítményt fog mutatni, ha MHz-ben és magok számában megegyeznek. Ráadásul ez csak a hardver. A teljesítményhez és a felhasználói élményhez szervesen hozzá tartozik, hogy az operációs rendszer hogyan tudja kezelni az erőforrásokat.

2020. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

De telefonon is van office, szóval mindent lehet amit a pc-vel.

És egyre élvezhetőbb játékok jönnek ki rájuk. :)

Asztali pc-t szerintem már nem is árulnak. :)

Szerintem minden elérhető telón, nem csak a közösségi oldalak.

2020. júl. 3. 14:06
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

De igen, kaphatók még asztali pc-k is, nézz csak körül Árukeresőn, viszont egy laptop mégiscsak praktikusabb!

Az, hogy a telefonos játékok mennyire élvezhetők, relatív! Én egyszer a Google Play-ből letöltöttem az NFS valamelyik részét/verzióját, a grafika valóban élethű, abban hiba nincs, de annyira mobilos a játékmód - karrier nincs, gázadás helyett az autó magától megy, és annyira alulkormányzott... játékoknál inkább maradok a pc/laptop vonalon, szerintem ezerszer jobb!

2020. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
Melóra vagy gémer sznobnak kell a legdurvább vas, ott megmarad az asztali. Hétköznapi felhasználásra, meg ahol a billentyű-egér kb kiválthatatlan, jó az asztali költséget kímélni, meg jó a laptop egy királyabb egérrel dobni egy hátast. Hirtelen lőni fotót arról, ami már történik is, meg bedrótozva lenni, meg dopamint koldulni erre kihegyezett platformoktól teljesen jó a mobil.
2020. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
77%
Igazából laptop hiába praktikusabb, ha sokszor felesleges és sokkal drágább, mint egy jók összerakott asztali konfiguráció, ami ár/érték arányban veri a hasonló konfigurációjú laptopot.
2020. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
*jól
2020. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
89%
Okostelefon mindent tud, ami egy átlag embernek kell, és mindig ott van a zsebedben.
2020. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!