Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xz F8332 Szeretném a...

Manuel_17 kérdése:

Sony xz F8332 Szeretném a Kijelzőt cserélni szükséges a kétoldali ragasztó szalag vagy csak a szilikonos Ragasztó kell ?

Figyelt kérdés
Nem akarok nagyon költeni rá pénzt mert maga a ragasztó is sokba kerül de melyik legyen a ragasztó vagy a szalag ragasztó?

2020. júl. 6. 22:07
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Valami félremehetett az információáradatban, mert a hétköznapokban szilikonos ragasztónak nevezett ecetsavas szilikonkaucsuk elektronikai célra nem használatos, pont a korrozív ecetsav miatt.

A mobilokhoz is használt B-7000, T-8000 ragasztó viszont epoxy műgyanta alapú, ártalmatlan ilyen szempontból, de hasonlóan gumis állagú, ledörzsölhető, az anyagot nem támadja.

Mindennek tetejébe a kijelződ ragasztóréteggel együtt szállítják, csak be kell "pattintani" a helyére, ha jól látom.

2020. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem akartam tovább nyújtani a #1 válaszban, ezért fogalmaztam csak így:

"a hétköznapokban szilikonos ragasztónak nevezett".

Amit "elhallgattam": természetesen gyakran lehet találkozni szervizben olyan készülékekkel (nem telefon), amiben gyárilag megtalálható a jellegzetes szilikongumis rögzítés, nyomtatott áramkörökön is, közvetlenül.

Ezek persze nem ecetsavas ragasztók.

Azért sem tértem ki rá, mert a kérdés szempontjából irreleváns.

Telefonhoz sokkal jobban megfelel a B-7000 / T-8000 epoxi, illetve az adott esetben még az is felesleges, de ezt is már írtam.

Feleslegesen.

2020. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sőt, a #2 válaszban ajánlott ragasztót még alkalmatlannak is mondanám, mert túl jól ragaszt.

Amikor a telefont legközelebb szét kell szedni, nagy előny, hogy melegítésre könnyebben enged, illetve a maradvány könnyen ledörzsölhető.

Ezért jók az általam ajánlott ragasztók és kártékony gyakorlatilag a #2 válasz.

Egyébként sem sok értelme, 2 hónapos kérdésekre válaszolni, kutya sem törődik már vele.

Felesleges energiapazarlás, persze nem egyetlen eset, amikor az én időm is ilyenekkel raboljátok.

Felhoztok egy régi témát, amibe valami hülyeséget írtok, én meg tölthetem vele az időt, hogy megindokoljam.

2020. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!