Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Más gyártók miért nem gyártana...

Más gyártók miért nem gyártanak a Galaxy Note-hoz hasonló telefont?

Figyelt kérdés
Itt azt értem, hogy van a telefonhoz egy toll. Azt vettem észre, hogy csak a Samsung gyártja, de már vagy 10 éve. Most is elég sokan várják az új modellt. Más gyártók miért nem próbálkoznak meg ilyesmivel?
2020. júl. 10. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Steve Jobs 2007-ben, az első iPhone bemutatóján leszögezte, hogy egy okostelefonnak akkor van értelme, ha ahhoz nem kell stylust, vagy bármilyen más külsős eszközt használni a telefon használatához, csak az ujjad, így innentől elég kevés gyártó készít a telefonjaihoz gyártott tollat.


Egyedül tableteknél van értelme a stylusnak, főként művészi okok miatt (pl. az új iPad digitális táblaként is használható az Apple Pencil-el, viszonylag jó ár-érték arányban, vagy éppen a Samsungos tablet is.)

2020. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ennek semmi köze ahhoz, hogy mit mondott Steve Jobs, aki nyilván nem jegyzetírásra gondolt, hanem általános kezelésre. Az sem volt kérdés, hogy mi értelme egy telefonnál stylusnak. Az, hogy neked nincs rá szükséged, senkit nem érdekel. Másnak jól jöhet. Van pl. kézírás-felismerő billentyűzet is. Tudtommal az LG-nek van/volt 1-2 ilyen modellje. Nem tudom, miért nem gyártanak több ilyet, valószínűleg nincs nagy igény rá, ugyanaz lehet a helyzet, mint a kompakt telefonokkal.
2020. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nézz utána akkor annak, mit mondott Jobs. Alig van olyan mobilgyártó, aki olyan telefonokat gyártana, amihez gyárilag járna egy beépített stylus. Miért? Mert az emberek többségének nincs szükséges rá, felesleges kis mütyür a telefonokhoz.
2020. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is bocs az erős stílusért.

Azt nem is vontam kétségbe, hogy az emberek többségének nincs szükséges rá, de azért lehetnek néhányan, és meg is értem őket. Bizonyos helyzetekben jól jön egy toll. Amúgy nem gondolod, hogy az Apple Pencil pont annak a cáfolata, amit Steve Jobs mondott? Bármikor kihozhat az Apple egy ezt támogató iPhone-t. Akkor is ezzel jössz majd? Ha valamit kihoz az Apple, akkor az onnantól trendi...

2020. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1: Az Applet már nem Jobs vezeti, hanem Tim Cook.


2: A legtöbb tablethez már 2014-ben is lehetett vásárolni kapacitív tollat.


3: 25 ezer forint az Apple Pencil, de ez a kapaható legjobb stylus tabletekhez. Ott van még a Logitech Crayon, az olyan 20 ezer körül van, viszont 1-2 opcióval szegényesebb, mint az Apple Pencil (nincs benne nyomásérzékelő.

2020. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nekem nagyon tetszik a note 10,ki is próbáltam és jó dolog, hogy felismeri a kézírást. Általában az olcsóbb gyártók le szokták másolni a nagyokat, de ezt valamiért nem.
2020. júl. 10. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért nem másolják le, mert maga a kapacitív technológia (ha normálisan csinálják meg) eléggé drága mulatság, főleg ha azzal a sytlussal lehetne rajzolni is.
2020. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tim Cook, tényleg? És abban a kontextusban, hogy mit mondott Steve Jobs 2007-ben a stylusról, mit számít, hogy ki vezeti a céget most? Steve Jobsra hivatkoztál. Kapacitív toll egyébként nem nagy durranás, van ezer Ft-ért is, a legtöbb alig használható vacak. Az erre felkészített eszközök paneljében viszont van egy Wacom technológiájú nyomásérzékeny réteg, ha jól tudom. Nincs tapasztalatom egyébként ilyenekkel, úgyhogy ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni, de szerintem te elfogult vagy.
2020. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

LG Stylo/Stylus 3 ~43e Ft.

[link]

2020. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért lennél elfogult? Jelenleg egy Samsung Galaxy S8+-om van, és életemben eddig csak két Apple terméket használtam, (iPhone 4s és az iPhone 5s) azokat is csak azért, mert "ingyen" kaptam.


Az én pénztárcámhoz képest az Apple termékei nagyon drágák, viszont tényleg prémium kategóriásak, főleg szoftveresen.

2020. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!