Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi van akkor, ha kártyafüggetl...

Mi van akkor, ha kártyafüggetlen telefont veszek?

Figyelt kérdés

Mindig a Telekomnál vettem telefont előfizetéssel.

Most lesz 2 éves a jelenlegi telóm és lassan lejár a 2 éves hűségidő.

Telekom: "A két éves hűségidő lejártát követően a mobil hang és net díjcsomag kombinációk havi díja nem változik."



Tehát ha jól értelmezem, akkor 2 év után (lejárat után) is fizetem a csomagot és értelemszerűen marad a jelenlegi net mennyiségem és a többi?

Kinéztem egy telefont. A telekomnál kapni is, de 22 hónapon át 20 ezret kellene fizetni, mindennel együtt.

Akkor már mindegy, ha megrendelem egy online boltból egy összegért, vagy olcsóbban, és akkor csak a jelenlegi net és hang csomagot fizetem továbbra is.


Lehet olyat, hogy rendelek netről X összegért egy telefont, és mivel kártyafüggetlen, így a jelenlegiből átrakom a jövőbeli telefonomban?


Nem vagyok az ilyen kártyafüggetlen telefonokkal kapcsolatban jártas. Tudna vki adni egy részletes leírást?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 11. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezed. Ha volt az előfizetésedben telefontörlesztés, akkor még olcsóbb is lesz. A függetlenbe beteszed a kártyát és használod, minden marad a régi. Elkezdenek majd hívogatni a t-comtól, hogy kössél újat, de hajtsd el őket. Ha megemlíted, hogy töröd a fejed a szolgáltatóváltáson, még olcsóbb ajánlatot is adnak.
2020. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kártyafüggetlen készüléket bárhonnan is szerzed, belerakhatod bármelyik szolgáltató SIM kártyáját, legyen az havidíjas számlás, legyen feltöltős, hűséggel vagy anélkül. Teljesen mindegy.
2020. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyat, hogy rendelek netről X összegért egy telefont, és mivel kártyafüggetlen, így a jelenlegiből átrakom a jövőbeli telefonomban?


Igen!


/amennyiben passzol a foglalat: micro sim, nano sim nem ugyanaz, de kicseréli a szolgáltató ha kéred/

2020. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"2 év után (lejárat után) is fizetem a csomagot és értelemszerűen marad a jelenlegi net mennyiségem és a többi?"

igen, mintha misem történt volna


a káryafüggetlen telefonba azt raksz amit szeretnél, tehát a jelenlegi kártyádat is beleteheted és használhatod tovább.

és természetesem mivel lejárt a hűséged a telenornál válthatsz díjcsomagot is ha szeretnél, akár olcsóbbra is.

SŐT!

érdemes utána nézni annak, hogy amit most jelenleg kapsz a díjcsomagodban azt lehet, hogy most 2 év után olcsóbban kapod meg, vagy ugyanannyi pénzért többet (több adatot például) kapsz.

2020. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. júl. 11. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztosan olcsóbban kapnád meg a jelenlegi előfizetésedet, ha teló nélkül újrakötöd, mert a csomagot magát is drágábban ksptad a telefonvásárlás miatt. Nem a készüléktörlesztés a különbség, hanem maga a csomag is drágább volt. Ezért persze a gvh jól elkaszálta a céget, de attól még az emberek többet fizettek. Tehát lebegtesd meg, hogy szolgáltatót váltanál és köss egy jobb előfizetést.
2020. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2020. Okt. 24-i törvény óta nem emelhetik át drágább csomagba az előfizetésedet, de simán lehet, hogy mégis drágább lesz, mert igyanaz a csomag hűség nélkül ászf szerint drágább lehet, mint hűséggel. Tehát az árat nem emelik, csak az eredeti ászf árat kapod. Ök mossák kezeiket, hiszen nem emeltekárat, csak többe kerül.
2020. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mostani telódat függetlenítsd a telekom.hu honlapon. Értékesebb lesz.
2020. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!