Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott a telefonom mit...

Beázott a telefonom mit tegyek? Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Figyelt kérdés
Tegnap a strandon nem vettem észre hogy a zsebembe maradt a telefonom és kb 1,5 percig a vizben volt. Amikor kivettem egyből letöröltem röla a vizet. A 3 kamerából 2n és a vaku üvege alatt vízbuborékok vannak de már máskor is volt ilyen és az kiszáradt. A telefon pár perc után recovery módba kapcsolt de nem tudtam újra rebootolni ezért megtöröltem még zsebkendővel amennyire tudtam és beraktam a táskámba. Ahogy hazaértem (kb 2 óra múlva) kivettem de a telefon már nem a recovery módban volt hanem ki volt kapcsolva. Ezután töltőre raktam hogy megnézzem hogy érzékeli e a telefon és töltötte. A telefont viszont ma reggel megpróbáltam bekapcsolni. Párszor megpróbáltam de a telefon amikor bekapcsolt csak egy fekete képernyő volt. A töltésre még mindig reaagál és visszaraktam a rizsbe. 100% hogy képernyőcserével tudnám ezt csak megoldani?

2020. júl. 12. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer nekem is bele esett a vízbe, de egyből kivettem. Annyit tudtam csinálni, hogy megtöröltem és kitettem száradni (árnyékban). Ezután nem akart bekapcsolni, minden nap próbálgattam, végül mikor mentem volna a szervizbe akkor még tettem egy próbát és bekapcsolt 3 nap után. Ha ennyi ideig volt vízben érdemes lenne szervizbe vinni.
2020. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
vidd szervizbe. A házi praktika semmit sem ér, lehet kiszárad tőle, de a víz okozta korróziót nem állítja meg / helyre
2020. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1.5 perc a vízben... Azonnal szervízet igényel, ne is bajlódj (feleslegesen és néha ártalmasan) a házi praktikákkal.


Ahogy #2 -es is írta a korróziót otthon nehéz megállítani/helyrehozni, még akkor is, ha könnyen szét lehetne kapni a mobilt...

2020. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én cserén gondolkodnék.

Ha a szervizben kitisztítják, és működőképesbe is hozzák,

a kijelzőn örökre meg marad a nyoma, vagy is foltos ahol fehér kéne.

A mikrofon, és hangszórók érintkezői oxidálódása valószínűleg visszatérő probléma lesz.

És a kamera se biztos hogy olyan szép képet add, mert azt nem igen lehet szétszedni, hogy a lencsék közé befolyt víz nyomait letisztítsák.

Végül az akkut is jó eséllyel kinyírja / kinyírta, nem szereti ha rövidre van zárva, és az elektronikája is jó eséllyel megsült...


Tehát összegezve, jobban jársz egy új készülékkel mint ennek a mentésével.

Egyedül amiért érdemes lehet "menteni" az a rajta tárolt fényképek lementése.

2020. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!