Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Több helyen utána olvastam és...

Több helyen utána olvastam és a legtöbb helyen azt mondják a Xiaomi Redmi Note 8 Pro árérték arányban jobban megéri mint a Redmi Note 9 Pro. Valóban így van? Nagy árkülönbség nincs köztük, de teljesítmlnyben a 8 Prot favorizálják.

Figyelt kérdés

2020. júl. 16. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs viszonyítási alapom, és bár nekem 8 Pro van, de ha választanom kellene, akkor a 9-est venném. Újabb, frissebb, komolyabbak a speckók is, és szerintem jobban megéri. 8 Proban csak Mediatek lapka van, ami jobban melegszik, lassabb és gyengébb, mint egy Qualcomm Snapdragon. Nem fos a 8, de Mediatek lapka hátrányos, bár így is bőven jó telefon. Mindegyik ár/érték bajnok, bárhogy is nézzük.
2020. júl. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két telefon kiváló választás. A fő különbségek (9 vs 8):

1)

SoC/CPU: Qualcomm Snapdragon 720G + GPU: Adreno 618 VS SoC/CPU: Mediatek Helio G90T (12 nm) + GPU: Mali-G76 MC4


Papíron a Mediatek valóban erősebb, most nem állok neki lépésről-lépésre összehasonlítani a két lapkát, de jellemzően a többségi álláspont az, hogy a Mediatek felfújja az Antutu és geekbench teljesítményt, viszont ennyi az egész. Ezeknek az alaplapoknak rengeteg ága-boga van, amit egy pontszám nem ír le. Kezdve a fogyasztástól vagy attól, hogy mekkora adatmozgatási sebességet támogat egésszen a szoftveres támogatásig, amiben a Snapdragon megbízhatóbb (tehát kisebb eséllyel történik olyan, hogy nincs új android, mert a gyártó nem támogatja már a lapkát). Szóval én az ilyen lepkefingnyi teljesítménybeli különbségek esetén mindig a Snapdragonra tenném le a voksomat.


2) Képernyőméret: 6.67" vs 6.53". Én a nagyobb kijelzőket kedvelem, de ez egy személyes dolog. Táskába szoktam behajítani a telefont, és ha használom, mindig jól jön a nagyobb kijelző. Persze az a +0.1 col elég jelentéktelen.


3) Kamera tekintetében elég hasonló a helyzet. Elég sok rossz forrást láttam, de ahogy elnéztem a Macro camerája a Note 9 pro-nak ugyanaz, mint a Poco f2-nek, ez pedig már egy fokkal használhatóbb, mint a szokványos dísznek kirakott 2 Mpx-es szemét, aminél a főkamera is jobb közeliket lő. Máshol hasonló (vagy ugyanolyan) a helyzet.


4) Akkumulátor kapacitás: 5020 mAh vs 4500 mAh. Note 9 pro-nak nagyobb az akksija, a Snapdragon 720G-is vélhetően jobban gazdálkodik ezzel, szóval érezhetően jobb üzemidőt fogsz kapni a Note 9 pro-val.


5) Szoftvertámogatás: Redmi Note 9 pro újabb, vélhetően hosszabb ideig fognak boldogítani MIUI és Android frissítésekkel, amit én személy szerint mindig örömmel fogadok. Most is alig várom már a RN5PRO-mra a MIUI 12-őt, fura mód még egy ilyen régi készülékre is beigérték.


6) Ár: nagy átlagban egy 10 000-el drágább a Note 9 pro. Nekem mindazok, amiket felsoroltam megérik ezt a felárat, de ezt te saját magadnak kell eldöntened.

2020. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es nagyon szépen kifejtette! Szebben, részletesebben szerintem nem is lehetett volna leírni.
2020. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!