Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire lényeges az NFC egy...

Mennyire lényeges az NFC egy telefonban, ha nem akarok fizetni vele?

Figyelt kérdés
Olcsóbb telefonokat néztem, és van olyan, ami tetszik, de nem NFC-s. Az NFC fizetés nem érdekel, van más felhasználása, ami alapvető, és amiért nem érdemes NFC nélküli telefont venni?

2020. júl. 29. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fizetésre lehet használni (nyílván arra használják a legtöbben), több kényelmi lehetőséget is biztosít, de ha felmerült ez a kérdés, akkor nem valószínű, hogy észre vennéd a hiányát.
2020. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek lehet, hogy releváns funkció, én életemben nem kapcsoltam be.
2020. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezek a kényelmi funkciók érdekelnek, hogy mennyire lényegesek. Konfiguráció változtatás NFC matricával? Ez a fő felhasználás vagy más?


A jelenlegi telefonom sem NFC-s, ezért érdekel, hogy a fizetésen kívül ad-e valami fontos pluszt, érdemes emiatt NFC-képes telefont választanom.

2020. júl. 29. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésen kívül NFC-vel két telefon közt lehet adatot cserélni, megosztani. De úgy kb. ennyi szerintem. Nekem a régebbi és a mostani telefonom is NFC-s, de még soha nem használtam.
2020. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a konfigurációs matricák a másik fő használati módja.

Bizonyos esetekben kényelmes tud lenni.

Plusz okosotthon rendszerekhez is jó az NFC. Láttam már olyan bejárati ajtót, amit telefon érintésével is lehet nyitni/zárni.

Kisebb fájlok átvitelére is használják még, pl kontakt megosztás.

2020. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg vannak már olyan bankkártyás fizetési felületek mobilon, ahol elég ha a PayPass-os kártyádat a telefonod hátuljához érinted, és automatikusan kitölti a kártya adatokat, nem kell kézzel bepötyögni. Ez is elég hasznos.
2020. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem NFC-s a telefonom, de a fizetésen kívül nem rémlik, hogy használtam volna másra. Mondjuk csak ezzel fizetek, de ha te nem fogsz így fizetni, akkor valószínűleg nem éri meg többet fizetni miatta. Ha pedig mégis bejön az elkövetkező egy-két évben valami ,,űrtechnológia”, amihez NFC kell, akkor a következő telefonod még mindig lehet NFC-s. :)
2020. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

NFC fizetésen kívül kisebb adatcsomagok megosztása, konfigurlálás (pl. kocsiban csak beteszed a tartóba a telefont és már indítja is a navit), meg pl. bizonyos esetben RFID-s tokenként is működhet pl. kaputelefon, ami nyitja az ajtót.


Én inkább azt nem értem, miért van még olyan telefon, amiben nincs NFC. Nekem már a 6 évvel ezelőtti telefonomban is volt NFC, pedig középkategóriás készülék volt. Én már nem tudnék NFC nélkül élni, a kártyámat elő sem veszem, mindig telefonnal fizetek.

2020. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy miért hagyják ki a nem túl drága telefonokból. Mondjuk a kártyám is mindig a zsembemben van, amivel egy mozdulattal tudok fizetni, míg a telefonnál fel is kell még oldani a képernyőt, szóval a kártyás fizetés még mindig egyszerűbb, ezért nem látom az NFC fizetés értelmét.
2020. júl. 29. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Valakinek fontos, valakinek nem, de ha feltetted ezt a kérdést, akkor nyilván az utóbbiba tartozol, ahogy én is! Nekem egyfajta biztosabb érzetet ad, ha van, de amúgy sose használtam, érintéses fizetésre PayPass kártya, adatátvitelre Bluetooth. Fizetésnél ha a sim kártyáról vonná le a pénzt, akkor okés lenne, de így hogy a bankszámláról - így nem látom konkrét értelmét!
2020. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!