Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidosok! Kifejtenétek...

Androidosok! Kifejtenétek miért “zárt rendszer” az ios?

Figyelt kérdés

Nem vitát szeretnék kelteni ezzel a kérdéssel, lényegtelen azon veszekedni, hogy melyik rendszer jobb, vegye mindenki azt amelyiket akarja, és nem is ez a lényeg...


Szóval már több helyen olvastam, higy sokan arra hivatkoznak, hogy az ios zártabb. Nem értem, hogy ez milyen funkcióbeli dolgokat jelent.

Mármint egy átlag felhasználói szempontból mit takar?


Mégegyszer leszögezem, hogy tényleg nem szeretnék vitát a kérdés alatt csak már régóta gondolkozom ezen.



2020. aug. 2. 10:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet háborúzni a két platform miatt, de nincs értelme. Ész érvekkel sem győzhető meg egyik tábor sem (tapasztalatok alapján), hogy a másik miért jobb/rosszabb. Van akinek ez, van akinek az jön be hibáival, szépségeivel, gondjaival, előnyeivel együtt.


Android vs iOS?

Nem tök mindegy?

Szoftver csak. Használati tárgyban. Akinek ez a fontos, az bizony lemarad a lényegről!


Háborúzni akartok? Mire mentek vele? Erőt, energiát (netán embert) öltök bele. Mire juthattok így? Veszteség, előny nélkül. Megéri ez?

2020. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
*Időt, energiát...
2020. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Hirtelen elcsendesült a kolléga... :DDD
2020. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor nagyjából azt értik az alatt, hogy zárt, hogy nehezebb külső forrásból dolgokat letölteni

(mondjuk ez a probléma engem amúgy sem fenyegetett mert inkább előfizetek Netflixre/Apple Musicra ha filmet akarok nézni vagy zenét hallgatni, nem torrentezem sosem)


Szerintem amúgy tényleg felesleges ezen vitázni, hogy melyik a jobb, mindenki vegye azt amit jobban szeret, aláírom, hogy egyik szoftver sem 100%ig tökéletes, de szerencsére van lehetőségünk igényeink szerint választani és felesleges ezen vitázni.

Én pl. elvagyok torrent nélkül és a MacBookon sem zavar, hogy kevés a bemeneti lehetőség sőt minden program amit használok fut rajta rendesen. Az AirDropot kifejezetten élvezem, és megkönnyíti az életemet, hogy minden eszközömet tartalmazza a rendszer úgyhogy a saját dolgaimat könnyen tudom importálni stb. stb...

DE azt is megértem akinek más igényei vannak az eszközök terén, tényleg felesleges ezen vitázni 😅

2020. aug. 2. 17:50
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy #10 -es válaszoló nagyon jól megfogalmazta, az Apple az egyik legagresszívebb és leghazugabb troll cég. Nálam már jóval az okostelefonok ideje előtt elásta magát a reklámjaival, amik kivétel nélkül arra épültek, hogy ócsárolták a PC -ket, szemben a Mac gépekkel. Egy koszlott, szétszedett PC -t tettek a plakáton egy csili-vili Mac mellé, ezzel illusztrálva, mennyivel szebb és jobb a termékük. Persze az árcédulákról és a bővíthetőséggel kapcsolatos hiányosságokról mélyen hallgattak vagy halandzsáztak a laikusoknak.


Emellett azt próbálják elhitetni a világgal, hogy mindent ők találtak ki: az ablakos user interfészt, a touch screenes telefont, és több száz olyan dolgot, aminek az ötletét ellopták, ellesték mástól és leszabadalmaztatták. Minden követ megmozgattak, hogy keresztbe tegyenek a kompatibilitási törekvéseknek, mindezt demagóg érvekkel tálalták az elvakult rajongóik számára. (Pl. ezért az iPhone az egyetlen mai telefon, amit nem lehet tölteni standard USB csatlakozókkal, csak a sajátjukkal.)


Ráadásul kineveltek egy agymosott fanboy-generációt (ezt egy-egy válaszoló tökéletesen demonstrálja is a primitíven degradáló stílusával), akik minden valós ismeretet és objektivitást nélkülözve csaholnak hülyeségeket. A hozzá nem értés és a sznobéria fűti őket, és egy magasabb kasztban érzik magukat, mert (jó esetben csupán) dupla annyit fizetnek egy azonos tudású eszközért, aminek nem is birtokosai, mint inkább bérlői lesznek azáltal, hogy az Apple különféle jogcímeken újabb és újabb pénzkiadásra bírja rá őket.


Mobilos fejlesztő cégnél dolgoztam évekig, és láttam, mennyi szenvedés volt az IOS -sel. Sokszor komplikáltabb volt bármit lefordítani is feltölteni az IOS eszközökre, mint Androidra. Az Apple telefonokra csak Mac gépekkel lehetett fejleszteni, sokáig csak az Apple saját programozási nyelvén, objective C -ben, míg Androidra akármilyen PC -vel, Mac -kel, akár Windows -on, akár linuxon, akár OSX -en. Ha Androidra akarok fejleszteni, ahhoz elég egy USB kábel, semmi más nem kell (és ha kész, az elkészült appot azonnal feltehetem a Play áruházba). IOS -re olyan procedúra, amitől elmegy az ember életkedve is. Nem beszélve arról, hogy az Apple a fejlesztőktől is évente pénzt követel, csak ennek a követelésnek engedve lehet saját appot tenni az eszközre, és az App Store -ba csak egy hosszas és bizonytalan kimenetelű approvement process után kerülhet ki.


De hogy jót is mondjak, el kell ismerni, az Apple a dizájnt nagyon komolyan veszi, a cuccaik általában szépek, gusztusosak, és önmagyarázó, szuper-egyszerű a kezelésük. Mezei usereknek, akik síkhülyék a technikához, zenészeknek, nem geek vizuális művészeknek, "szőke nőknek", sznoboknak, rongyrázó újgazdagoknak tökéletes választás. Egy iPhone -t nem lehet úgy elállítani, hogy az alap kinézete lényegesen megváltozzon, ezért aki a saját iPhone -ját tudja használni, az az összeset tudni fogja használni azonnal, átszokás nélkül.


Nekem nincsen "warezolt szar" az androidos telefonomon, mégis sokkal jobban szeretem, mint bármilyen IOS eszközt, mert azt érzem, hogy engem szolgál, nekem engedelmeskedik, nem én szolgálom a telefont, és nem erőlteti rám egy zsarnok cég önkényuralmi rendszerét.

2020. aug. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"ezzel illusztrálva, mennyivel szebb és jobb a termékük."

igazuk van! amióta Mac-et használok én is így gondolom! Win 3.1, 3.11, 95, 98, xp után váltottam! úgyhogy van összehasonlítási alapom!!

2020. aug. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
40%

#16: Lehet, hogy szexi egy iMac, de az árából egy dupla olyan erős PC -t megkapsz. Én sokáig használtam egy iMac -et is PC mellett, amit (dacára az Apple-fóbiámnak) szerettem is, de hát SEMMIT nem lehetett benne cserélni: A HDD -t kinőttem, tettem volna bele másikat, de kiderült, hogy nem szabad csak úgy simán kicserélni, mert az OSX -hez csak spéci firmware -rel menő HDD jó (a simával túlmelegszik). Ha meg szervizben cseréltetem ki, az valami eszement drága. Videokártyát nem lehet cserélni benne, és úgy tudom, procit sem, alaplapot sem. Értelemszerűen monitort sem, mert ugye az egész gép egy monitorba van építve. Szóval maximum a kuka tetejére tehettem volna ki egyben, de inkább odaadtam ajándékba egy volt barátnőmnek, akinek csak kevésbé sebességigényes feladatokra kell.


#15 -ös voltam.

2020. aug. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%

"az árából egy dupla olyan erős PC -t megkapsz"

nem

nem csak a hardver határozza meg a gépet!

az OSX - újabban macOS sokkal jobb mint a win.

2020. aug. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!