Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Víz került az USB-C portba,...

Reflmix kérdése:

Víz került az USB-C portba, Azóta nincsen hang a készüléken, mi a teendő ?

Figyelt kérdés
Víz fröccsent a készülék csatlakozójába , utána nem is töltött, egyből rizsbe raktam, pár óra elteltével működött a töltés, viszont észrevettem hogy a média hang el tünt, hiába van felhangosítva, nem játszik semmi hangot (pl spotify, youtube) Viszont ha hívnak, és ki hangosítom akkor van hangja a készüléknek, de az előlapi hangszóró amibe nem kerülhetett víz , nem működik. Elképzelhető hogy az alaplap kapott nedvességet és kuka a telefon ? Vagy várjak vele még ?

2020. aug. 2. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Minek raktad rizsbe?

Holnap vidd szervizbe reggel, szedjék szét és szárítsák ki.

2020. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
53%
Verni kell
2020. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A verés nem fog segíteni.

A rizs nem volt rossz ötlet, de a víz alattomos, okozhatott éppen zárlatot is, ami meghülyítette az elektrokikát. A legjobb lenne szétszedni és megtisztítani ultrahanggal aztán reménykedni abban, hogy nem jön később elő valami más baja.

2020. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Előfordulhat hogy a későbbiekben egyéb probléma merül fel ? Akár ha most éppen jó is a működése, kesőbb jelentkezhet valami gond a beázás miatt ?
2020. aug. 2. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

Az enyém elvileg vízálló.

A napon felhevült, és pár másodpercre a csap alá tartottam, mert már letiltott minden funkciót a melegedés miatt.

Látszólag használt, csak a töltő portra nyekergett, hogy vizes, de az a 3 és fél év használat során már bebizonyosodott, hogy a strandolások után kiszárad nyomtalanul.

De a mostani eset nem ilyen volt. Elkezdett más hibákat is jelezni.

Azonnal kikapcsoltam, szétszedtem, hát ott a vízpára belül.

Akku lehúz, szárítás a napon ventilátoros támogatással (a párolgás gyorsítható, ha a folyadék felszínéről a vízpára minél előbb távozik).

Megmenekült.

De a tiédet ha rizs körettel tálalod, attól nem fog meggyógyulni.

A rizs konkrétan sz@rt sem ér, attól függetlemül, hogy sokan jó ötletnek tartják. De elmondom, hogy munkahelyen csináltunk teszteket laborkörülmények közt, és nagyjából a száraz kutyaszar is több vizet képes felvenni, vagy a ropi.

Szóval a mobil belsejében a víz azért nem buli, mert elektrokémiai korróziót okoz, azaz elkezdi a réz áramköri részeket elemeire bontani. És amikor ezek megszűnnek a fizikai mivoltukban létezni, és már többé nem képesek áramot vezetni, akkor nagyon fognak hiányozni belőle. Mert semmit nem raktak bele úgy, hogy nincs rá szükség.

2020. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tomi7777HUN válasza:
Szervíz.
2020. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!