Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P30 pro beázás?

Huawei P30 pro beázás?

Figyelt kérdés

Vízálló telefon, tegnap voltunk strandon, néhány képet csináltunk víz alatt, de összesen kb. 5 percet volt benne, de nem egyhuzamban, hanem ilyen fél-1 perceket. És nem is első alkalommal.

Este és reggel is jó volt még, aztán egyszercsak elkezdett ugrálni a kijelző, ilyen csíkosan. Néha néha magához tér, van kép, de aztán újra csíkosan vibrál. Hívni is lehet, a jelzőhangok is megvannak, wifit, töltést is érzékeli, csak a kijelző szórakozik.

A kérdésem igazából az, hogy menthető-e vajon, volt-e már valakinek ilyen problémája, akár más vizálló típussal is. Egyáltalán összefügg-e a vízzel? Már bezártak a szervizek sajnos, és 6ig dolgoztam, de mielőtt holnap viszem, gondoltam megkérdezem, hogy vajob elfelejthetem vagy menthető-e? :(



2020. aug. 5. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Lassú fokozaton, messziről, hajszárítóval próbáltad kiszárítani?


"vajob elfelejthetem vagy menthető-e?"

Lehet, hogy megúszod (haha, micsoda szóvicc) egy kijelzőcserével (90 ezer forint, abból már új mobilt veszel), de az is lehet, hogy más alkatrész is el fog romlani akár most vagy később a korrózió hatására.

2020. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Menthető. Legrosszabb esetben cserélik a kijelzőt. A Sonynak a telefonjait reklámozták évekkel ezelőtt úgy, hogy víz alatti felvételek. Senkinek sem kellett.


Ezek ugyan víz állok ip tanúsítványal de nem erre tervezték. Bár nem kéne nekik főleg annyi pénzért tönkre menni. Próbáltad újra indítani? Ha megszáradt a telefon utánna semmilyen hibának nem kéne lennie.


Volt előtte szervízbe? Ha bontották már fel? Utánna a vízállósága és porállósága is romlik. Tokban volt?


Lehet gyári hívás volt.

2020. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit vártál egy kínai cucctól? Én is megszívtam nem eggyel. Telefonból a Xiaomival.
2020. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A vízállóság NEM jelenti azt, hogy a víz alatt is használható a készülék.
2020. aug. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: ne haragudj, véletlen mellényomtam, így lepontoztalak. :(
2020. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aki meg nem ért hozzá ne valaszoljon. Ezt is üzente a szervizes. Vízálló telefonba a hangszóróknál szokott probléma lenni esetleg, nincs ami korrodálódjon később. Az S10+-al komplett vízalatti videókat készítettem, soha semmi gond nem volt. Nem véletlen, hogy ennyibe kerülnek az ilyen telefonok. Egyébként volt a kijelző sarkán egy pici repedés, a tok miatt nem is látszódott, ott folyt be egy pici víz, és emiatt hülyült meg. Szerencsére az ultrahangos tisztítás elég volt.
2020. aug. 7. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de nem adtál meg olyan részleteket, mint:

- volt e már szervizelve, ha igen mi volt benne cserélve

- milyen szervizben voltál, valami méregdrágában ami vákumgéppel ragasztja vissza a hátlapot (mint a gyárban) vagy csak ragasztották (utóbbi esetén be tud folyni a víz)


Így aztán lehet egy telefon vízálló, ha beázik akkor ugyanúgy szét fog rohadni, mint egy nem vízálló.

2020. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!