Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonszámom adatbázisban...

Telefonszámom adatbázisban megtalálható ha Apple ID-hez van rendelve? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Amikor vásároltam iPhone készülékemet, akkor létrehoztam az Apple ID-t és a telefonszámom is hozzá van rendelve, azáltal, hogy hozzá van rendelve, bárki találhat róla adatokat? (teljes név, e-mail cím)? Nekem a készülék mint "saját telefonszám" kiírja, valamint a nevemmel és telefonszámommal egy teljes névjegy jelenik meg.

Tudakozóban a szolgáltatónál ezek az adatok titkosítva vannak.

Ha valaki csak a telefonszámot tudja, de hozzá nevet nem, bármilyen keresőbe be tudja írni és kidobja neki az adatokat (név, e-mail cím)?



2020. aug. 7. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem!

Csak at Apple tudja ezeket az információkat - vagyis még ők sem! az adatok kódolt formában vannak tárolva az Apple szerverein, úgyhogy - elvileg - még ők sem tudják visszafejteni!

2020. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
Az Apple tudja... De ne aggódj: ők mindent tudnak, ami a telefonodon valaha is megfordult vagy amit csinálsz vele. Nem a telefonszámod a legértékesebb adat, ami a kezükbe került...
2020. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ők mindent tudnak, ami a telefonodon valaha is megfordult vagy amit csinálsz vele"


ne általánosíccsunk! a google a face, a twitter, stb. ugyanezt csinálja......

2020. aug. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
@4: nem általánosítunk. Ha Apple telefonod van, akkor minden azon tárolt adatod eljut az Apple-hez - és ők is bármikor kedvük szerint járhatnak ki-be a telefonodban. Ezt egyetlen másik, általad említett cég nem teszi ilyen mértékben - főleg hogy azokat egyszerűen kizárhatod a mobilodból.
2020. aug. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudakozóban természetesen nem lesz benne csak azért mert csináltál egy Apple ID-t, a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Ha felhívod az Apple támogatási vonalát, akkor a hívószám alapján látják az iCloud fiókodat.

Nálam a gyakorlatban az egy volt:

1) nem működött a kártyás vásárlás az eszközömön

2) felhívtam őket (magyar a vonal amúgy)

3) hívószám alapján beazonosítottak

4) kaptam egy hatjegyű kódot, amit bediktáltam

5) beléptek és megoldották

Szóval név, cím, eszközök listáját látják ha keresed őket, máshoz nem férnek hozzá. Ezeket az infókat is csak azonosítás után...

2020. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!