Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan okosóra vagy...

Létezik olyan okosóra vagy hasonló, ami a csuklóján van bárkinek és hálózati szolgáltatás nélkül képes felhívni engem, ha gond van a hozzátartozómmal? Egy SOS gombra gondoltam mindössze, ahol engem bármikor elérnek.

Figyelt kérdés
Anyukám, Anyósom 80 felettiek. Nem velem élnek, nehezen mozognak, eleshetnek, és ott maradhatnak,... Találtam többet is, pl.: [link] természetesen. Mobilszolgáltató nélkül nem megy, mint pl. egy kártyafüggetlen mobiltelefon? Köszönöm!

2020. aug. 12. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vöröskeresztnél nem lehet ilyet igényelni?
2020. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Létezik segélyhívó gomb szolgáltatás de az nem hiv fel, hanem s szolgáltatónak jelez hogy aktiválták
2020. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

SIM-kártya nélkül csak a segélyhívó (112) hívható.


Mobilkapcsolat nélkül otthoni segélyhívó létezik (pl. [link] ahhoz vezetékes telefonra van szükség, gombnyomásra a diszpécsert hívja, aki a helyzettől függően értesítheti a mentőket, téged, vagy akár más szerződött egészségügyi szolgáltatót. Egyes önkormányzatoknál van lehetőség ezt támogatott formában is igénybe venni, egyébként havidíjas szolgáltatás.

2020. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy hálózati szolgáltatás nélkül? Meg miért akarsz ilyet? Ha kis távolságra kell (lakáson belül), akkor valami lokális rádiós cucc működhet. De ha több kilométerre vagy, akkor a műszakilag legegyszerűbb megoldás a mobiltelefon-hálózatot használni.


Létezik még olyan vezetékes telefon, aminél a beszélőkészülék rádión csatlakozik a házban levő vezetékes központi egységhez. Ebben az esetben tehát vezetékes telefon kell a házban. Hogy ilyet óraformátumban gyártanak-e, azt nem tudom, de műszakilag megoldható.

2020. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet igényelni ilyent (nem a "vöröskeresztnél"), hanem a helyi önkormányzatnál. Szombathelyi vagyok, ha van időd elolvasni: [link] bár elég hosszú, hagyd. A hívást én szeretném kapni, ez a lényeg. Bár ha kérem, nyilván értesítenek engem. A kérdésem technikai jellegű volt. Köszönöm a válaszod!
2020. aug. 12. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az általad linkelt órába egyébként tehetsz egy feltöltős SIM-kártyát, pl. egy Domino 999 Ft és 80 percnyi beszélgetés jár hozzá.


Ami gondot jelenthet, az az akku, ha lemerül, minden hiába. Az idősek pedig nehezen látják az akkuvisszajelzést (ha látható egyáltalán az adott modellen), könnyen elfelejthetik rendszeresen tölteni.

2020. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mindenkinek, aki válaszolt!
2020. aug. 12. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Befejezésül, ha még van itt valaki, a kérdésem sokkal egyszerűbben is feltehettem volna: a két idős néni elesik az otthonában. Felkelni nem tud, esélye sincs semmi másra, mint a csuklóján lévő "órájára". Ha még van rá ereje és "eszköze". Ha nincs,... Sajnos ilyen többször előfordult az életemben. Háziorvos vagyok. Meg tudom oldani, nagyon köszönöm mindenki válaszát, hangsúlyozom, a kérdésem technikai jellegű volt. De okosabb lettem Tőletek :-) Köszönöm minden válaszadónak!
2020. aug. 12. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, az utolsó kommenteddel kellett volna kezdened! Az általad linkelt honlap alapján én azt hittem, egy olyan eszközre van szükség, amivel bárhonnan kérhető segítség!


Ha csak otthoni környezetről van szó, akkor létezik olyan eszköz, ami GMS mellett vezetékes analóg vagy IP-telefonon keresztül is működik (ez valószínűleg rendelkezésre áll) és diszpécserszolgálat nélkül is igénybe vehető, ha úgy állítják be, hogy téged hívjon riasztás esetén: [link]


Vedd fel velük a kapcsolatot, ők elirányítanak egy regionális partnerhez, aki ad árajánlatot és megoldja az üzembe helyezést is.

2020. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ertem miért probléma ha hálózati szolgáltatással együtt van....
2020. aug. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!