Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért későn veszi fel a...

Miért későn veszi fel a gyorstöltést a telefonom?

Figyelt kérdés
Feldugom töltőre a telefonomat és felveszi a hagyományos töltést viszont csak kb. 3-5 másodperc múlva veszi fel a gyorstöltést. Ez mitől lehet és, hogy lehetne megcsinálni ?

2020. aug. 17. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Huawei P9-em is hasonlóan töltött. Szerintem ezen nem kell aggódni.
2020. aug. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert kínai.
2020. aug. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

Minden jel szerint by design, azaz tervezett működéssel állsz szemben.

Ez amúgy mekkora problémát jelent számodra az élet viszontagságai közepette, hogy 3-5 másodperccel később indul?

Arra mit fogsz lépni, amikor már el sem indul a gyorstöltés, mert az akku belső ellenállása nőni fog az elhasználódás során (amit a gyorstöltés felgyorsított, így hamarabb rohad le a telefonod) és az elektronika nem is engedi, nem is tudja gyorsan tölteni?

2020. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig egyből felvette a gyorstöltést amint feldugtam :(
2020. aug. 17. 09:37
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
48%

Lehet, hogy rohad még tovább is? Ahogy fentebb írtam.

Mióta használod eddig?

2020. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hónapos
2020. aug. 17. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem eredetileg is minden gyorstöltős telefon 2-3 másodperc késleltetéssel indítja az extra kakaót.


Nyilván ez a késleltetés szükséges ahhoz, hogy a töltő adapter átkapcsoljon, miután "meggyőződött arról" , hogy a készülék bírni fogja

(Igen, a töltő és a telefon "kommunikál" egymással, ezért (is!) kell a jó fajta adatkábel a gyorstöltéshez)

2020. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Samsung A70-em van, a hozzá adott töltővel, ha bedugom, akkor kb. 1 másodperc múlva gyorstölésre vált, a hozzá vett új eredeti töltő, csak 2-3 másodperc múlva.
2020. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Készülj lelkiekben, hogy ez az idő egyre hosszabb lesz. Lesz olyan akku-állapot, amikor már át sem fog kapcsolni gyorstöltésre.
2020. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először is a gyorstöltés sokkal bonyolultabb folyamat mint a normál. Először a telefon azonnal rátolja a másfél ampert ami biztonságos majd elemzi az akkumulátor feszültségét, hőmérsékletét és e szerint pakolgatja ennek a dupláját. Ez mind idő. Nálam is van így, és olyan is előfordult már hogy töltés közben lekapcsolt normál töltésre mert töltés alatt játékokkal kínoztam és picit meleg volt a teló. Az AIDA64 alkalmazással tudod ezeket a dolgokat jobban megfigyelni.
2020. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!