Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem fogad el Telekomos...

Miért nem fogad el Telekomos SIM kártyát a telefonom?

Figyelt kérdés

A probléma sokkal nagyobb, mint amilyennek elsőre tűnik.

Tavaly szeptemberben vettem a Telekomnál egy iPhone 6S készüléket, ezt még mindig fizetem, havidíjas díjcsomagot is náluk vettem. A bonyodalom ott kezdődött, hogy novemberben ezt a telefont tőlem ellopták, és IMEI szám alapján a Telekomnál letiltattam. A történet úgy folytatódik, hogy 7 hónap múlva most júniusban egy nyomozó megtalálta a telefont, így az visszakerült hozzám. El is mentem a Telekomhoz, hogy az IMEI tiltást feloldjam, ez meg is történt, de én azóta még most sem (08.20.) tudok a telefonomba Telekomos SIM kártyát tenni.

Rengeteg kört futottam a Telekomnál, akik állítják, hogy a tiltás központilag fel van oldva, ez nem okozhatna problémát, ezért elküldték szervízbe, ahol megállapították, hogy nem eredeti alkatrészek vannak a telefonon, így nem tudnak garanciát vállalni (sem az Apple). Közben kiderült, hogy Vodafonos kártyát elfogad a telefon, csak Telekomosat nem. Utolsó és egyben nagyon elkeserítő látogatásom a Telekomhoz tegnap volt, amikor már 3 főnökszerűség állt körbe engem, telefonálva a pesti főnökségnek meg az Applenak, és ennek ellenére sem tudtak rájönni a problémára. Azt mondták tereljem jogi útra a dolgot, ami körülbelül egy falnak futás lenne, ráadásul egy ügyvéd többe kerülne, mint egy új telefon, és még csak nem is vállalná senki a felelősséget. Úgy jöttem el onnan, hogy erre a telefon problémára NINCSEN megoldás.


Itt vagyok egy telefonnal, amit fizetnem kell még x évig, fizetem a szolgáltatást, amit nem tudok kihasználni, úgyhogy szuperjó.


Megpróbáltam mindent, újraraktam a telefont, gépről is, SIM kártyát cseréltek, de sajnos nem fogad el Telekomos SIM kártyát. Vodafonost elfogad, Telekomost nem. A főnöknek még egy tippje volt, az hogy amíg el volt lopva addig mivel kicserélték az alkatrészeket, változott az IMEI szám így az valamit bekavart. Hát ez nekem nem túl elég...


Van bárkinek valami ötlete, hogy hova fordulhatnék, mit csinálhatnék, hogy ne egy impotens telefonnal karöltve kelljen fizetnem a kétéves törlesztést, ami így már nagyon elkeserítő?

(Bocsánat a hosszú történetért)



2020. aug. 20. 13:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű lehet a megoldás


ellopták, te letiltattad, ezért a tolvaj belerakott egy másik alaplapot, ami Vodafone függő volt


így nem is fognak tudni vele mit kezdeni, a Telekom az eredeti Imeit feloldotta, de azzal nem tud mit kezdeni,hogy lényegében egy másik telefonod van

2020. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
amúgy a megoldás az, hogy legközelebb kötsz a telefonra biztosítást, vagy jobban vigyázol
2020. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor mik a lehetőségeim? Gondolom egy alaplap csere garancia nélkül horribilis.
2020. aug. 20. 13:23
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 hát ez nem igazán egy megoldás, inkább csak képmutatás
2020. aug. 20. 13:24
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, most van a kártyafüggő vodás telefonod. Mi lenne, ha függetlenítenéd? A garancia már úgyis elveszett, ha belenyúltak.
2020. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

#1es amit leírt az lehetséges.

Megprobalhatod, hogy Vodafone hoz elmész, beviszed a papírokat és megkered, hogy fuggetlenitsek ki a telefont az imei alapján. Nézzék meg, hogy mi a jelenlegi imei a telefonban, mert lehet nem egyezik az alaplap csere miatt azzal, ami eredetileg volt.


Android telefonokon át lehet írni az imei számot, esetleg ha a mostani nem egyezik meg az eredetivel, akkor az eredetire meglehet próbálni átírni, ha van rá lehetőség az iPhoneon (nem könnyű dolog)

2020. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

*#06#

Ha ezt beírod a telefonálás résznél és "felhivod", akkor kiírja a telefon imei számát. Azt nézd meg, hogy a kiírt imei az az eredeti-e

2020. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont.
2020. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
És ha olyan alaplap van most benne, ami alaplap függő volt, akkor azt nem lehet függetleníteni valahogy?
2020. aug. 20. 13:45
 10/21 A kérdező kommentje:
Vodafon*
2020. aug. 20. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!