Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P30 telefonom megéri...

Huawei P30 telefonom megéri elcserélni Xiaomi Mi 9t Pro-ra?

Figyelt kérdés
Szóval a fent említett csere megérné? Mindkettő telefon 1 éves, és hibátlan mindkettő. Illetve mindkettő 6/128 Gb-os.

#csere #Huawei #Xiaomi #Huawei P30 #Xiaomi Mi 9t Pro
2020. aug. 21. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Huawei jobb.
2020. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
A P30 -on pár gyári app nem úgy működik (már most), ahogy kellene. Főleg az olyanok, amik valamilyen szinten használják a GMS -t... (Gondolom ez ugyanígy érvényes lehet utólag telepített alkalmazásokra is, amik használják a GMS -t...) Szóval a Huawei csak akkor jobb, ha egyáltalán nem zavar, hogyha egyik pillanatról a másikra megszűnik teljesen a GMS támogatás... Ha szükséged van a GMS -re, akkor inkább válts, de nem feltétlenül erre a Xiaomi -ra (bár nem rossz készülék).
2020. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a fentebb írtakat és egy összehasonlító oldal adatait összeveted, akkor egyedül is el tudod dönteni, megéri -e cserélni...
2020. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen nekem megérné a Google támogatottság miatt.
2020. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, ti miről beszéltek, hiszen a P30-on teljeskörű a GMS.
2020. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nem értem, ti miről beszéltek, hiszen a P30-on teljeskörű a GMS."


Van rajta látszólag teljes körű GMS, az igaz. Viszont egyes gyári appok, amik azt használják nem működnek megfelelően már most sem. (Teszteld végig Te is az összes szolgáltatást, ami használja a GMS -t és Te is észreveszed...)


Plusz (bár ez lehet pusztán rémhír is) terjed egy olyan infó, hogy a jelenleg is zajló "háború" miatt a GMS támogatást vissza is vonhatják. Nem arról írok, hogy a már előre telepített GMS -t eltávolítanák egy frissítéssel, hanem arról, hogy a mögötte álló szolgáltatásokat tiltaná le a Google a Huawei eszközein... Vagyis elindulna pl a Play Áruház, de a Google Play Szolgáltatások (GMS) mögött lévő szervereket nem érné el, vagy csak részlegesen. Ez kihatással lenne a legtöbb Google szolgáltatásra (az áruházra is; Térkép; YouTube; szinkronizálás; eszközkereső; stb.), illetve ami kevésbé fontos: a játékokra, amik a Google szervereire mentik a játékállást...

2020. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Teszteld végig Te is az összes szolgáltatást, ami használja a GMS -t és Te is észreveszed..."

Kész, megvolt, minden működik rendeltetésszerűen. (P20 Pro)

A térképtől kezdve a Google Segédig mindent megnéztem, de nem találtam hibát, viszont tényleg érdekel, mi az ami nem megy, lehet, hogy én talán kihagytam?

2020. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem rém hír hogy nem fog futni gms stb . [link]
2020. aug. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2020. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amit én tapasztalatom, az az alábbi:

Az új P30 Pro -n nem működik a Messages alkalmazásban a csevegés szolgáltatás (RCS üzenetek küldése, fogadása)...

Az érdekessége a dolognak, hogy konkrétan írja az alkalmazás, hogy a csevegés funkció nem elérhető azon a készüléken... Pedig a neten talált (elméleti) hibaelhárítás ki volt próbálva, de eredmény nélkül...


Netről letöltött apk -al is tesztelve volt. Míg ugyanaz az apk ugyanonnan egy másik gyártó mobilján működött hiba nélkül, a P30 Pro -n az is csak azt írta, hogy azon az eszközön nem érhető el a funkció...


Ergo: az apk, vagy a Google szolgáltatása be tudja azonosítani a készüléket és annak ellenére, hogy technikai háttere nincs a hibának (van GMS; kompatibilis az apk; hardveresen sincs a funkciónak akadálya), mégsem működik (legalább) egy a GMS -t használó szolgáltatás... (Nem volt időm huzamosabb tesztre, mivel nem az én készülékem volt, de ez szemet szúrt.)


Nem elképzelhetetlen, hogy később a Google szerverei más alkalmazások számára is letilthatja a szolgáltatások (egy részének) elérését... Például amiket a #6 -os posztomban írtam. Persze ettől még érkezhetnek alkalmazás frissítések, csak a Google szolgáltatások egy részét nem lehet majd használni...


Én amondó vagyok, hogy túl sok a bizonytalanság a Huawei (és Honor) körül, más gyártók esetén pedig biztos (egyenlőre) a GMS támogatás. Persze vannak olyan felhasználók, akiket nem zavar a GMS teljes hiánya sem (lásd például a Kínai régiós GMS mentes mobilok eladását, vagy a hazánkban is szép számmal vásárolt P40 szériát). Szóval mindenki döntse el maga, mit választ...

2020. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!