Mi az a Firmware?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A hardvereszközökön futó szoftver, aminek az a dolga, hogy az interfésztől érkező szabványos utasításokat a hardver sajátosságait figyelembe véve végrehajtsa. Például a háttértáron lévő firmware a sata vezérlőtől kap egy olvasás parancsot, a háttértár sajátosságait figyelembe véve elvégzi és átadja a kért adatot. A sata vezérlőt csak az adat érdekli, az nem, hogy a firmware egy forgó korong felett pozícionál egy olvasófejet, vagy egy nand cella elektromos töltését vizsgálja meg.
2020. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És miért foglal helyet? Valamivel több, mint 5GB-ot foglal. Szüksége van ennyire?
2020. aug. 25. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen eszközről van szó. Bár én még nem láttam 5 GB-ost, olyan 30-60 MB körül szoktak lenni.
2020. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom törölni a felesleget? Mert ugye nem mind szükséges.
2020. aug. 25. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"És miért foglal helyet?"

leegyszerűsítem hogy még te is megértsd:

a bútorok, a hűtőszekrény, a mosógép, a kávéfőző, a fűtőtest, az ágyad... na ez a firmware. ezek nélkül nem tudsz élni igaz? helyet foglalnak és nem mindig használod mindegyiket, de elképzelhetetlen nélkülük szomorú kis életed. ez a firmware!


na ez van a hardvereiden is. van a firmware ami nélkül nem működnek.


ha nem tetszik akkor edukáld magad és teremts egy olyan világot ahol a firmware belefér 1 bájtba. :)

2020. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Azta meg ilyen jó peldat nem lattam eddigi eletemben semmire le a kalappal
2020. aug. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A firmware mobileszközök (vagy hasonlók) esetén nagyjából olyan, mint a BIOS + az operációs rendszer (pl. Windows) a PC-k esetén.
2020. aug. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve nem is egészen. A firmware valójában csak a BIOS. Az oprendszer már normál szoftver.
2020. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!