Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaptam egy ilyen emailt...

Kaptam egy ilyen emailt miután letöltöttem egy applikációt,de sose költöttem rá pénzt,így ez mit jelentsen?

Figyelt kérdés

Bemásolom ide az emailt:

Dear ——-,

Your Apple ID, —————,has just been used to download Lezhin Comics-Premium Webtoons on a computer or device that has not previously been used. You may also be receiving this email if you reset your password since your last purchase.

If you initiated this download, you can disregard this email. It was only sent to alert you in case you had not initiated this download yourself.

If you did not initiate this download, we recommend that you go to iforgot.apple.com to change your password, then see Apple ID: Security and your Apple ID for further assistance.

Sincerely,

Apple

(Az,hogy ez most milyen app nem lényeges)

Értem az email tartalmát,de én sose fizettem ezen az appon belül. Még a bankkártyám is megnéztem,onnan se volt pénz lehúzva.



2020. aug. 26. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiányolnak róla :D
2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

"Sincerely,

Apple"


ez nem tőlük jött!

ez valami átverés, legyél figylemes!

2020. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az Appletől jött az email,meg is néztem direkt,hogy ugyanaz-e az email amit akkor kapok tőlük amikor valami vásárolok.
2020. aug. 26. 21:39
 4/6 savanyújóska ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem is említik a pénzt, egyszerűen area hívják fel a figyelmet, hogy a nevezett alkalmazást egy számukra ismeretlen eszközre töltötték le a te Apple ID-ddal. Ha te voltál, további teendőd nincs vele, az Apple többet nem fog keresni, ha nem, akkor a mellékelt linken tudsz jelszót változtatni. (Bár így látatlanban a spamet sem lehet kizárni, főleg ha a link nem ténylegesen arra az oldalra mutat.)
2020. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) csak arra is gondoltam hogy esetleg scam,mivel ez az első,hogy ilyen emailt kaptam miután letöltöttem egy appot.
2020. aug. 27. 00:24
 6/6 savanyújóska ***** válasza:
Amennyiben az e-mail, amiről kaptad apple.com végű, és az összes link a tényleges Apple oldalra mutat (*.apple.com),akkor 99%,hogy nem spam (az 1%, amikor a linkek eredetiek, de valami adatot/pénzt kérnek e-mailben, de ezt meg a Gmail pl. simán kiszűri).
2020. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!