Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 6GB RAM noname oldalról vagy...

6GB RAM noname oldalról vagy 4GB RAM megbízhatóbb helyről?

Figyelt kérdés

E két terméket nézegetem [link] és [link]

Amint látjátok, a kedvezőbb jellemzőjűt nem árulják hivatalos oldalakon. A másikat igen, viszont nyilván drágább is, ráadásul a vélemények alapján a 4GB RAM sokak szerint nem éri meg ezt az árat. A 6GB-osat viszont dicsérték azok, akik bevállalták a megvételét.


A jelenlegi haldokló telefonom 1,5GB RAM-os, így annál minden sokkal jobbnak fog tűnni, de hosszabb távra nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes. Félek, hogy megbánom, bárhogy is választok 😅



2020. aug. 28. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

Ilyen értékű műszaki cikket én nem vennék megbízhatatlan, szürkeimportos helyről.


Egy telefonban a 4 GB ram pedig bőven elég, nem lesz az szűk keresztmetszet az élettartama alatt.

2020. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Na de ezek nem noname oldalak kérem. Látod a webshopok értékeléseit is.
2020. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem 6 gb ram van a telómban, előtte 4 gigás volt. Érezni a különbséget. Ha nemcsak alap dolgokra használod.
2020. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

3:

Miért, mire használod? Videót vágsz?

2020. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem videót vágok, de nem is csak telefonálok és Facebook-ot nézegetek. Már böngészés közben is érezni, hogy jobb a 6 giga. Főleg ha hosszabb távra tervez az ember. Én már 6 alá nem adom, most hogy kipróbáltam.
2020. aug. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Noname alatt a kevésbé hivatalos, és - igen - valószínűleg szürkeimportos helyeket értettem, ahol kétes a garancia. Mondjuk a jelenlegi telefonomat egyszer sem vittem szervizbe, tehát talán a gari jellege nem is annyira fontos, ha maga a termék mindenhol megegyezik.
2020. aug. 28. 18:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, akkor érdemes lenne inkább a 6GB-s?
2020. aug. 28. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább Xiaomi Note 9 Pro, véleményem szerint csak a kijelző (technológia // IPS) rosszabb, mint az A51-ben, minden másban jobb, főleg teljesítményben.
2020. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Xiaomikat is nézegettem, de nálam az AMOLED kijelző prioritást élvez sajnos, az az, amiből nem engedek:((( Így a legtöbb Xiaomi kiesett, pedig tényleg jónak tűnnek. De köszönöm azért!
2020. aug. 28. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:

5:

Tényleg érdekelne, hogy mit csinálsz, amivel 4 giga már kevés. Én sok appot használok egyszerre is váltogatva, egy rakás böngésző tab van, de 3 giga rammal nem a ram a szűk keresztmetszet. Telefonnál eleve gyors flash háttértár van, tehát a HDD-s PC-kkel szemben eleve még a virtuális memória használat sem durva, de 6 giga ram mellett amúgy is még legalább 6 giga swap használat kellene, hogy szignifikáns legyen a lassulás, mivel a rensszer optimalizál, és a gyakrabban használt dolgok vannak a fizikai memóriában.


Egyébként azonos modellből vetetted össze a 4 és 6 gigás változatot? Mert ha nem, akkor nem sok értelme van az összevetésnek.

2020. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!