Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilon létrehozott névjegy ?

A mobilon létrehozott névjegy ?

Figyelt kérdés

Beírom a "telefonkönyvbe" a szükséges név/telefonszám adatokat.

Megkérdezi, hogy hová akarom menteni ?

- SIM kártya

- Telefon memória

- Google fiók.


Azt mondom neki, hogy Google fiók.


A telefonon beállítottam, hogy a vezeték vagy utónév alapján állítsa abc rendbe. A telefonon jól is jelenik meg, tehát névsorba is kerülnek, illetve mellettük a színes körbe a vezeték név első betűje kerül.

Aztán átmegyek az asztali gépemen a Google fiókba, ott is beállítom, hogy a vezeték név alapján állítsa sorrendbe, DE a színes karikákba nem a vezetéknév első betűje kerül, hanem az utónévé.

Roppant idegesítő.

Ha ez így működik, akkor már jobb lenne, ha a színes karikák egyáltalán nem lennének.

Van erre megoldás ?



#mobil névjegy
2020. aug. 29. 01:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezeknek a színes karikáknak a színét meg lehet változtatni. Jelen pillanat random színeket ad.
2020. aug. 29. 01:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom azt, amit már sokan megtettek pár kör anyázás után: nem hagyod, hogy a buzzi kontaktkezelő szétszedje a nevet, hanem pl. a vezetéknév rovatba írod be a teljes nevet. A gmail címtárából a kontaktlistát letöltve és excellel feldolgozva és visszatöltve 10 perc alatt megvan és onnantól már így írod be. Persze lehet élvezkedni a vezeték és keresztnevekkel :)
2020. aug. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok évvel ezelőtt (még Symbian -os telót használva) belefutottam én is abba, hogy a névjegyek egyik platformon így, másikon úgy jelentek meg.


Akkor én egy (félprofi) szövegszerkesztővel nyitottam meg a .vcf fájlt a gépen és egy script -et megadva a vezeték és keresztnéveket összevontan egy szóközzel elválasztva. Volt olyan névjegy is, ahol 2 keresztnév miatt a vezetéknév egyik platformon középre került... Az átírt .vcf -et betöltve minden mindenhol rendben volt, a vezetéknév mezőben volt minden. Azóta az új névjegyeket is mindíg úgy írom be. Több készülékcsere után is mindenhol rendben van így a névjegyzékem. Pedig azóta sok év telt el és sok készülékről készülékre költözés is volt már, de az eltérő platformokon is mindig minden jól jelenik meg...


Persze lehet erre a célra excel -t is használni, de nekem anno elég volt az a szövegszerkesztő egy script -el...


Sok bosszúságot okozna ma, ha még úgy lenne szanaszét a névjegyzékem... :) Viszont megoldanám ma akár telefonon is néhány perc alatt...

2020. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!