Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan alkalmazás okostelef...

Van olyan alkalmazás okostelefonra, ami a névjegy első betűje alapján keres?

Figyelt kérdés
Tehát ha beírok valamit a keresőbe, akkor először azokat dobja ki, amik azzal a betűvel kezdődnek, és csak utána a többi találatot.

2020. aug. 11. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Mindegyik telefon alapból így működik
2020. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az jó, mert nekem sem a Samsung, sem az ASUS telefonom nem így működött, de ha te mondod... :D Alapjáraton a teljes névben keresnek, és nem azokat hozza előre, amilyen betűvel kezdődik a névjegy, hanem azokat, amiben van olyan szövegrész, amit beírtam.
2020. aug. 11. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Eleve ABC-be rakja a beírt kontaktok szerint, keresni meg ezáltal szinte felesleges. De ha elkezded a további nevet gépelni, akkor már csak azokat fogja feladni.
2020. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apple Contacts
2020. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
Az eddigi telefonjaimon keresni sem kellett... A névjegyzékben jobb szélen ott vannak az ABC betűi - ha ezek közül ráböx valamelyikre, akkor azonnal az azzal a betűvel kezsődő bejegyzéaekhez ugrik.
2020. aug. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4: jogos, nem mondtam, hogy Androidról van szó. De akkor mondom :D

#3, #5: egy valamibe nem gondoltok bele, mi van akkor, ha valakinek több száz névjegy van a telefonjában és mondjuk egy lassú reakcióidejű idős embernek a jobb oldali sáv inkább hátrány, mint előny? Én nem vagyok idős, de én sem használom sosem, mert számomra idegesítő.

Mellesleg a kérdés nem az volt, hogy ez a módszer miért nem hasznos, hanem az, hogy van-e ilyen (mellesleg van, nem volt egyszerű, de találtam) :D

Aranyos, amikor segítséget várok valamivel kapcsolatban, mert mondjuk meg kell oldanom egy ilyen helyzetet, helyette meg arról akartok meggyőzni, hogy nincs rá szükség, mert minek, de nem ezáltal lettem előrébb a fő problémát illetően xD

2020. aug. 12. 11:08
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

@6: és mégis, számodra mi a hasznos ha az nem, hogy az általad igényelt feature-t a mobilod gyári névjegyzéke tartalmazza? Ez volt a kérdés és nem az, hogy számodra mi miért vagy miért nem hasznos.

Talán ahhoz hogy az általad elképzelt választ kapd, előbb az egyértelmű kérdésfeltevést kellene elsajátítanod...

2020. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: ha elmélyülsz az értő olvasás világában, onnantól nem fog problémát okozni a kérdésem. Egy alkalmazást kerestem, és minden, leáltalánosított okosságot kaptam, csak appot nem.

Számomra az nem segítség, hogy közlik, hogy minden telefon így működik, amikor ez nem igaz, különben nem kérdezném :D Ahogy az sem megoldás, hogy te leírtad, hogy a névjegyzékben van jobb oldali sáv. Ez így van, tök jó. De bocsmár, hogy hidegen hagy az oldalsávod, ha nem az iránt érdeklődtem :D Adódott egy probléma, amivel eljutottam idáig, hogy mire van szükségem, és konkrétan arra kérdeztem rá.

Szerinted ez egy olyan párbeszédnek tűnik, ami kisegíti a kérdezőt?

– Van olyan alkalmazás okostelefonra, ami a névjegy első betűje alapján keres?

– A névjegyzékben jobb szélen ott vannak az ABC betűi - ha ezek közül ráböx valamelyikre, akkor [...]


Nem, ez egyenlő azzal, hogy nem segíteni akarsz abban, amit kérdeztem, hanem meg akarod mutatni, hogy te jobban értesz hozzá, azt meg figyelmen kívül hagyod, hogy ez engem nem érdekel.


De akkor elnézést, hogy ennél pontosabban nem tudtam feltenni egy egyszerű kérdést, amire csak egy app linkjét/nevét kellett volna beszúrni.

2020. aug. 13. 12:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Még azt se lehet mondani, hogy a "keres" szót értetted félre, mert a leírásban rögtön azzal kezdtem, hogy: "Tehát ha beírok valamit a keresőbe ..."
2020. aug. 13. 12:56
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

Jó, akkor utoljára szó szerint a kérdésre. Az app neve Névjegyzék és a mobiltelefonok az általam ismert összes esetben előtelepítve tartalmazzák.

És pintosan ugyanúgy működik, ahogyan azt szeretnéd: a keresőmezőbe beírsz egy karaktert és az azzal kezdődő névjegyeket mutatja. Ha folyrtatod a gépelést, akkor értelemszerűen azokta, amelyek első két, három, stb. karaktere megegyezik az általad megadottal. (csak most meg nehogy az legyen a sirámod, hogy ez már nem volt benne a kérdésben)

Szívesen.

2020. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!