Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány amperrel terhelhető a...

Hány amperrel terhelhető a Xiaomi Redmi note 9 pro USB C kimenete?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 08:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

A specifikáció szerint az USB-C 3A-t tud leadni. Hiába kötsz rá valamit ami 5A-t akar felvenni, a kimenet lekorlátoz 3A-ra és leesik az 5V-os kimeneti feszültség.


Bizonyos eszközöknél (gyorstöltés) az USB-C 20V/5A-t tud.

2020. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja hogy akkor specifikaviot se kell neznem mernem se kell eleg kiprobalnom azt ami usb-s mert nem teszi tonkre az ami tul sokat ker?
2020. szept. 7. 10:07
 3/20 anonim ***** válasza:
Hö? Kicsit nehéz értelmezni a mondatod. A specifikáció ide vonatkozó részét már leírtam, ettől függetlenül nyugodtan nézd meg. Kicsit nehéz elhinnem, hogy meg tudod mérni a fogasztód áramfelvételét ha egyébként nem tudtad kikeresni az USB-C specifikációját, de ja... ha meg tudod mérni akkor mérd meg. Azt ne felejtsd el, hogy - kivéve ha a másik eszköz tud USB-C-n keresztül kommunikálni és be tudja kapcsolni a 20V/5A módot - az USB-C alapból csak 5V/3A-t tud.
2020. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egy osregi ismeretlen eredetu noname tipusjelzes nelkuli eszkoz specifikaciojat nem biztos hogy ki lehet keresni. Ha talalok a neten valami foto szerint ugyanazt abban annyira nem bíznék hogy ugyanaz a specifikacioja is. De egy usb kabelt meg lehet bontani s a tapkabelt elvagva be lehet iktatni egy ampermerot. Kerdes erdemes e vagy a telefon vedi magat a tul nagy aramfelvetel eseten s megy nem megy alapon is eleg megallapitani.
2020. szept. 7. 10:44
 5/20 anonim ***** válasza:

Ja értem... a meghajtott eszköz specifikációjára gondoltál. Ha van ampermérőd akkor igen, meg lehet nézni. Persze egy sima ampermérő nem mutatja meg a tranzienseket hanem kiátlagolja őket szóval attól, hogy mondjuk 1.5A-t mérsz nem biztos, hogy működni fog az eszközöd ha pl bootoláskor 5A-t akar felvenni mondjuk 500ms-ig. Ilyenkor az USB-n leesik a fesz (jobb esetben nem véglegesen), ami miatt a céleszköz nem tud bebootolni.


Ahogy mondtam, hogy ha 3A-nél nagyobb áramot kellene leadni akkor leejti a feszültséget. Ez maga a védelem. Mondjuk nem nagyon erőltetném szándékosan.

2020. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Vagy ha van olyan működési állapota amiközben felmegy az áramfelvétele mondjuk 5A-re, akkor az USB-n leesik a fesz és újrabootol az eszköz.


Nem tudom mit akarsz meghajtani, úgyhogy lehet, hogy ezek nem vonatkoznak rád, csak általánosságban írtam.

2020. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ledet ugyhogy elvileg nem bootol.


Ilyesmi de hosszabb.

[link]

Es eleg eros fenyu, s mindez 5 voltnal. Ezert aggaszt a magasabb aramfelvetel.

2020. szept. 7. 11:30
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
ööö... amit linkeltél az combos 280mA-t vesz fel, neked meg van 3A-ed. Amúgy ha usb-c-s csatlakozója van akkor gondolhatod, hogy USB-C kompatibilis.
2020. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem bizom benne hogy egy burkolatban minden esetben ugyanaz van. Eleve gyakran kulonbozo fenyerovel aruljak ugyanazt a burkolatot, valasztani lehet milyen belsovel rendeljuk. Raadasul meg azt is irtam hogy az enyem hosszabb s rendkivul eros fenyu errol meg megcsak nem is tudni milyen fenyu.
2020. szept. 7. 12:18
 10/20 A kérdező kommentje:
A foton amugy nem usb c csatlakozó van s az enyemen olyan csatlakozo van mint ami a foton van
2020. szept. 7. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!