Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány amperrel terhelhető a...

Hány amperrel terhelhető a Xiaomi Redmi note 9 pro USB C kimenete?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 08:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"az enyemen olyan csatlakozo van mint ami a foton van"

Azt úgy hívják, hogy USB, vagy USB 2.0 ha így jobban tetszik. Ha az USB elbírja akkor szerintem a C tipusú nem fogja?


"Raadasul meg azt is irtam hogy az enyem hosszabb s rendkivul eros fenyu errol meg megcsak nem is tudni milyen fenyu."

- ha nem tudod, hogy ez milyen fényű akkor akár pont ugyanolyan is lehet mint a tiéd. Mindenesetre ráköthetsz 10x ilyen hosszú ugyanilyet, vagy pl 5x ilyen hosszú de kétszer ilyen fényes stb ledszalagot.

2020. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Lehetre nem fogok kockaztatni. Igy hogy tudom vedo magat oke bar azt is irtak nem kockaztatnak...
2020. szept. 7. 12:58
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

Látom te az ilyen álszakértő kategóriába tartozol, aki amúgy abszolút nem ért a témához. Az alapokat sem érted, de vakítod itt magad azzal, hogy te majd megméred valaminek az áramfelvételét. Na persze...


Közben még odáig sem sikerül eljutnod, hogy megértsd, hogy az USB-C specifikációi áram tekintetében sokkal magasabb mint az USB2-é. Ha valamin USB2-es csatlakozó van akkor az USB-C 1000%, hogy viszi.

2020. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Fittyfenét fog ez 3 ampert leadni. Álszakértő? Bagoly mondja verébnek.
2020. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Az USB-C specifikációja 5V max 3A. Vitatkozz a szabvánnyal. Sok sikert hozzá!
2020. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az csak a csatlakozóra vonatkozik. Annyi a maximum. Attól még egy telefon nem fog annyit leadni. Jó ha felvenni tud annyit.


Lényeg, hogy fél ampernél többel nem kalkulálnék.

2020. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az USB OTG szabvány (tehát amikor a telefon a kimenet) 500 mA-t ír elő, és nincs külön specifikáció USB-C-re.

Ha meg akarod mérni, hogy a tied efelett tud-e vagy sem, akkor vegyél egy USB multimétert (filléres kütyü), és próbáld a Redmidről tölteni egy régi telefonodat a multiméter közbeiktatásával. Olvasd le hogy mennyivel tölti: annyit tud leadni a Redmi.

Ezután megmérheted a lámpádat is (értelemszerűen a telefon helyett először a falról töltve) és ha kevesebbet vesz fel a lámpa, mint amennyit a telód lead, akkor biztonságban vagy. Egy ledes lámpa áramfelvétele nem ingadozik. Valószínűleg amúgy akkor se lenne semmi, ha a lámpa többet kérne, de személyesen sose próbáltam ilyesmit úgyhogy nem fogok rá megesküdni.

2020. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ne romboljatok le szegenyke onbizalmat amit ilyen jol felepitett azzal hogy engem probalt becsmerelni. A vegen meg felkoti magat s a mi rajtunk szarad majd a lelke
2020. szept. 7. 17:51
 19/20 anonim ***** válasza:

:)


Amúgy mivel ez usb cucc, eleve max. 0.5 amperre tervezhették. De akkor is inkább egy powerbank lenne jó a működtetéséhez.

2020. szept. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset kellbcsak mukodtetni, egyszerre 1-2 percet s utana toltore kerul a mobil
2020. szept. 7. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!