Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okosorat szeretnék venni a...

Okosorat szeretnék venni a férjemnek, ami mér vérnyomást, EKG és alvasmero is van rajta. Olyanoktol szeretnék véleményt akinek van hasznal ilyet. Mire kell figyelni vásárláskor? milyen típust valasszak? Milyen arban?

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy milyen árban? az tőled függ mennyi rá a keret.

Ha fontos az EKG, akkor nem érdemes olcsót venni, mert még a csúcs katok sem megbízhatók.

Én meg nem hallottam vérnyomás mérő okos óráról, de nyugodtan javitsatok ki ha van...

Ha a férjed iphonos akkor apple watch ot ajanlom, ha jól tudom 5.-os már tud EKG-t. (Ezeknek ára 130 körül van).

Ha nem iphonos akkor akkor a lenyeg, hogy sztem 50-60 ezer alatt nem nagyon van HASZNÁLHATÓ.

2020. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vérnyomásmérő egyikben sincs, EKG-t csak kevés eszköz tud, okosórák között kizárólag az Apple Watch. Van egy bankkártya méretű eszköz is, ami tud EKG-t mérni, ezt havidíjas szolgáltatással kínálják különböző szolgáltatók.
2020. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Amelyik vérnyomás értéket is mutat, az nem méri, csak vásárlófogásként mutat valamit jót, 120/80 és nyugdt lesz a viselője. Ez a funkció ezért az olcsóbbakban van, a magára valamit is adó gyártó nem rakja bele. A manapság divatos alvásfigyelés az többnyire alap már, bizonyos órákban van véroxigén mérés, gyakorlatilag átvilágítja a bőrfelületet mint pulzusméréskor, csak piros színnel is majd figyeli a reflexiókat. Divatos funkció ez is és a stressz szint is, de nagy értelme nincs, viszont jelenthet valamit adott esetben.

Nem írtad hogy mennyi a keret. Ha tényleg örömet akarsz neki szerezni, azt akarod hogy legyen rendes üzemideje, nem fontos neki órával a mobil fizetés és az android rendszer, viszont egy elegáns külső kell akkor jó árban, esetleg sportol és legyenek benne edzésprogramok, GPS, akkor válassz neki egy Huawei Watch Gt, Watch GT2, Watch GT2e, vagy Honor Magic watc, Magic Watch2-őt. YouTube-on találsz róluk videókat, csak jókat fognak róluk mondani.

Viszont ha az üzemidő nem lényeg, de kell az NFC fizetés, alkalmazások telepítése, akkor androidos kell.

Nagyon jók a Samsungok is, nekem előtte az volt, csak sajnos Szoboszlón a nyáron beázott, így én egy Huawei Watch GT2e-re ruháztam be, merem bátran ajánlani, nekem hozza a Samu színvonalát és még olcsóbb is!

2020. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nincs vérnyomásmérős óra...

EKG-t az Apple Watch tud - abból sem mindegyik, csak az újabbak. Használatához iPhone szükséges!

Árak: [link]

2020. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sem vérnyomásmérésre, sem ekg készítésre nem alkalmasak ezek az eszközök! Az EKG 12 elv-ből lát rá a szívre, a bal karon viselt óra maximum egy monitor elvezetést képes látni, amelyből nem lehet túl sok konzekvenciát levonni. Persze egy egyértelmű ST-eleváció már adhat okot mentőhívásra, de ehhez tudni kellene egyáltalán milyen a normális sinus ritmus. Jól hangzik nyilván, de ezek az eszközök inkább marketing céljából készülnek. A vérnyomásmérés is bizonyára fals lesz.
2020. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hopp annyit lehagytam, hogy természetesen típusos tünetek mellett. Az eszközökre sohasem szabad alapozni, mindig összességében kell nézni a dolgokat.
2020. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!