Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt iphone vételénél, jó...

Használt iphone vételénél, jó dolog ha van adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés
Az eladónak nincsen vásárlásról szóló számlája, de garanciális a készülék, amit leellenőriztem. Kártyafüggetlenként hirdeti, telekomos részletre vásárolt lehet?

2020. szept. 25. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet részletre vett (A Telekom függetlenül ad minden készüléket)


Adásvételi mindenképpen, de ha olyan helyen vette, utólag is tud számlát kérni (Pl MediaMarkt ingyenesen ad számlamásolatot)

2020. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Meghiúsult a vétel, felkapta a vizet az eladó, amiért mondtam neki, hogy nekem kell számla is róla, valamint mondja meg honnan van.. "látja hogy megy a szőrszálhasogatás" :D


170ezer forintot nem adok ki zsákbamacskáért

2020. szept. 25. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hol láttad a telefont? (Melyik oldalon?)


Csak kíváncsiság

2020. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jófogás.



"

én

átjött igen, bár a garancia nem április, hanem: Becsült lejárati dátum: 2021. március 2. de ok!

Ma, 14:33:23


ő

Bocs akkor rosszul emlékeztem

Ma, 14:33:53


én

semmi baj. Ahogy írtad, ma dolgozol, szóval gondolom ma nem jó neked. holnap délelőtt letudnánk bonyolítani az üzletet?

Ma, 14:34:43


ő

Persze de csak adásvételi szerződéssel adom oda

Ma, 14:35:32

én

persze, nincs ellene kifogásom.. de neked az miért lényeges igazából?

Ma, 14:37:46


ő

Mert már fáztam rá eladtam egy Samsung S8+ anno és persze aki meg vásárolta csinált valami szart és járhattam bíróságra mert nevemen volt a telefon és össze akartak kapcsolni a srácnak

Ma, 14:40:23


Meg ami jár hozzá doboz töltő telefon ennyit tudok adni

Ma, 14:41:17

én

az igen. Érthető. Viszont, akkor a te neveden van ezek szerint a telefon, nem? Annyit elárulhatnál, hogy ez részletre, vagy teljesen kifizetett telefon-e? :D

Ma, 14:43:30


Ok, lényegében full tartozék a fülest kivéve?

Ma, 14:43:54


ő

Csak egy pl volt

Ma, 14:44:10


Na mind1 megy a szőrszálhasogatás hadjuk köszi hogy érdeklőtél szép napot

Ma, 14:45:53


én

Ok, bocs hogy nem fizetek csak úgy ki 170k-t ha nincsenek tisztázva bizonyos dolgok :)

Pedig megvettem volna, de akkor jó. :)

Ma, 14:49:58


ő

Oks szia

Ma, 14:50:18

én

nem kéne kamuzni össze vissza, és akkor lehetne tisztán üzletelni, de látom ez neked nem megy :)) lásd fenti kitalált sztorid - > Csak egy pl volt

Ma, 14:51:02


ő

Érdekes le informáltad

Ma, 14:51:33


Gsm mit kapsz egy adásvételit

Ma, 14:51:56

én

igen, és mondtam, hogy valós imei nem?

Ma, 14:52:43


ő

Korrekten mondtam írd le az adataimat adásvételiben szerepel így nem kel félni semitől tudod a eladó adatait kocsit vetél már? ? ott mit írtok

Ma, 14:53:56

én

csak annyit kérdeztem, hogy részletre lett-e véve, mert úgy letilthatják. Ha azt nem érted meg, akkor tényleg nincs miről tárgyalni. Adásvételivel meg kitörölheted, mivel a telekom tulajdoni amíg nem jár le rá a hűségidő :)

"

2020. szept. 25. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Jofogasrol NEM veszünk telefont, ezt jegyezd meg, jótanács :)


Hardverapro-t ajánlom, ott értékelés is van, ami valamilyen szinten visszaadja, hogy az adott eladó/vevő mennyire megbízható

2020. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hadverapróról szoktam, de jófogásról is vettem már! Viszont sokan nem ismerik, így egy átlag ember jófogásra tölti fel, sajnos sok csaló is. Csodák nincsenek, amikor látom, hogy iphone 11 pro max 190ért stb :)



Általában próbálok teljeskörűen utánajárni a dolgoknak, akik kamusnak érződnek, azokat kikérdezem üzlet előtt. Lásd ezt a csávót, leírt egy tök kamu szöveget és elszólta magát, hogy csak példa volt :D :D

2020. szept. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!