Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire megbízható az alza.hu?

Mennyire megbízható az alza.hu?

Figyelt kérdés
Telefont szeretnék onnan vásárolni, és eredetileg a mediamárktban akartam, de egy ismerősöm mondta, hogy ne ott vegyem, mert az alzánál akár 10 ezret is spórolhatnák. Igaza van, megnéztem a telefont az alzán, egyetlen olyan véleményt nem láttam, hogy nem kapták volna meg, csak nem értem, hogy ott miért olcsóbb ilyen sokkal? Megérné onnan megvennem?

2020. szept. 27. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mi onnan vettünk pont most egy LG TVt,minden rendben van vele.
2020. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A termékekkel tényleg nincs gond, mert ugyanazt értékesítik, mint amit a mediamarkt és társai. Viszont az MPL-el vannak szerződésben, ami szintén eléggé le tud szo..tni. Arról nem is beszélve, hogy az alza azt hazudja neked emailben (automatikus email) hogy feladta a csomagod közben, ha meg rákérdezel a postán, hogy mizu a csomagoddal azt fogják mondani, hogy az alzánál van, mert ez az igazság. Az alza (többnyire igaz a hasonló webshopokra is) megvárja, hogy legyen x100 megrendelés és egyszerre adja fel. Szóval mire hozzád kerül a csomag ténylegesen, és balszerencsés vagy az több hét is lehet vagy akár szaladgálhatsz, telefonálhatsz utána, ami szintén kellemetlen. Ettől függetlenül a mediamarktnál is előfordulhat ez, de ha jól tudom nekik a GLS szállít, ami a saját tapasztalataim szerint korrektebb, megbízhatóbb, mint az MPL, de persze náluk is lehet gond, mint mindenhol.


Undorodom az alzától egyébként, főleg az egész hányingerkeltő marketingjétől, ezért 10 ezer forint spórolás esetén még nem tőlük rendelnék. 20ezer felett már talán, de függ attól is, hogy mennyi a végösszeg és ez a 20ezer spórolás hány %...


Kicsit OFF, de egyébként az EMAG egy cég az alzával, vagy ha nem, akkor is fixen van közük egymáshoz. Költözés után belepakoltam mindent a kosaramba, hogy spóroljak a házhozszállításon és hogy ne kelljen szaladgálni a cuccokért, aztán kijött a végeredményben, hogy 7 ezer forint a PK... Mert viszonteladók és több helyről jön a csomag, szóval így inkább elmentem személyesen vásárolni. Alzánál is lehet ez megy.

2020. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én inkább Médiamárkt-os, és Euronics-es vagyok, de az Alza is megbízható, rendelhetsz tőlük is nyugodtan.

2020. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Amíg megvetted és nincs gond vele, addig lényegtelen hol vetted.

Amikor gariztatni kell, akkor már számít.

1. Média

2. Extreme

3. Euronics

...

...

100. Alza.

2020. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Azért olcsóbb az Alza-nál, mert "szürkeimportos" termékeket árulnak, azaz nincs gyártói garancia, helyette webshop garancia van. Azaz ha elromlik a telefonod, nem fordulhatsz a márkaszervizhez, hanem hozzájuk kell fordulnod. Számomra ez a nincs garancia szinonimája.
2020. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Mi viszont sajnos megszívtuk az Alzával, egyszer rendeltünk csak tőlük, de elég is volt! Eleve hibásan érkezett meg a rendelt termék, és pont olyan részen volt sérült, ami miatt használhatatlan volt, utána telefonálás, e-mail, 2 hét hercehurca, mire visszavették, és visszautalták a pénzt, soha többé Alza!

Húgom mindig mindent az Emagról szokott rendelni, így azt javasolta, és bevállt, azóta már többször rendeltünk onnét, és semmi gond, az Emag szuper!

Persze az Emag is általános webshop, mindennel foglalkozik, viszont célirányosan direkt mobilos webshopként nekem például a Turbado vállt be, az előző mobilomat tőlük rendeltem, és minden rendben volt, az egyik legjobb mobilos webshop!

És igen, persze a Media Marktban is érdemes nézelődni, meg minden nagyobb áruházban, de mondom, én inkább óvaintelek az Alzától!

2020. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

6:

Mondjuk az emag az a legpatkányabb, és ha gondod van, ott is webshop garancia van, tehát ki vagy nekik szolgáltatva.

2020. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Alza-t nem ismerem, emagról már rendeltem nem is egyszer és eddig nem volt gondom velük.
2020. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Fentebb leírtam, hogy az EMAG és az ALZA ugyanaz a két cég.
2020. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9:

Ami azóta sem lett igaz, akárhányszor is leírod. Az emag és az edigital, amelyek egyesültek, a fashion days pedig korábban is az emaghoz tartozozt. Az emag egy román cég, az alza pedig cseh. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2020. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!