Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy új frissítés óta csak...

Egy új frissítés óta csak nekem merül jobban a telefonom?

Figyelt kérdés

Xiaomi pocophone F1 telefonom van.

Frissítették miui 12-re és azt vettem észre hogy jobban merül az akksija. Pl egy éjszaka alatt több mint 10%-ot ami eddig nem volt.


2020. okt. 30. 04:45
1 2
 1/18 bp1985 ***** válasza:
100%
Nem, pont valamelyik nap olvastam, hogy rengetegen panaszkodnak rá.
2020. okt. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pl tegnap este feltöltöttem 100-ra a telefont.

Ma reggel 77%-al jöttem el dolgozni.

Azért ez elég gáz.

2020. okt. 30. 05:40
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában helyre szokta hozni egy gyári reset.
2020. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na igen de nekem miui 11-em volt. Azzal meg voltam elégedve. Viszont azt már egy gyári reset után nem tudom visszahozni
2020. okt. 30. 08:01
 5/18 anonim ***** válasza:
A gyári reset az aktuális verzió gyári állapotát állítja vissza, ha tetszik ez, ha nem :D A többivel legfeljebb megbarátkozni tudsz.
2020. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Redmi Note 8Pro -m van.

Miután frissítettem MIUI12 -re, az én mobilom is elkezdett merülni irdalmatlanul, látszólag ok nélkül. (A friss rendszer és az előző által fenthagyott konfig/log ilyenkor a hibák többségének a forrása, emiatt ajánlott a gyári visszaállítás.) Egy gyári beállítások visszaállítása és egy kalibrációs töltési ciklus után jobb az akku idő, mint MIUI11 -el volt. (A harmadik kalibrációs ciklus után pedig már a százalék számítási pontosság is bőven 2% -os hibahatár alatt van.)


Tehát (ha nem akarsz adatot veszíteni) első körben megpróbálhatod kikapcsolásig meríteni, majd tele tölteni a készülék akkumulátorát. (Valószínűleg ez nem fog sokat számítani.)

Ha ez nem segít, akkor: adatmentés; gyári beállítások visszaállítása; kalibrációs töltési ciklus (kikapcsolásig merítés, majd tele töltés).


Megjegyzés:

Android főverzió csere (és/vagy MIUI főverzió csere) után egyébként is erősen javasolt a gyári beállítások visszaállítása. A kalibrációs töltési ciklus pedig azért szükséges, hogy a 'friss' rendszer 'megtanulja' hol is van a 0% és a 100% az akku töltöttségi szintjében, ami után pontosabban tud számolni... (Nem csak feszültség szintet vesz figyelembe a rendszer a százalékok számításakor, emiatt azt szokták javasolni, amit én is javaslok most: érdemes egymást követő több (2-3) alkalommal elvégezni a kalibrációs teljes töltés-merítési ciklust, hogy a számítási hibahatár 2% alá csökkenjen.)

2020. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve hogy a rendszer elvette a "gyári" böngészőt is amiben rengeteg könyvjelzőm volt
2020. okt. 30. 14:43
 8/18 A kérdező kommentje:
Gyári visszaállítás nem azt állítja vissza amivel a teló kijött?
2020. okt. 30. 14:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem. A gyári visszaállítás után marad a frissített oprendszer. Mindössze a felhasználói adatok (képek/videók/zenék/névjegyzék/sms -ek/stb. -t is beleértve) és a rendszer konfigurációja/log és egyéb fájljai törlődnek. Olyan lesz utána, mintha először kezdenéd használni, annyi különbséggel, hogy a frissebb rendszer lesz rajta.*


A MIUI -s böngésző nálam maradt, de teljesen át van dolgozva, törlődtek belőle az adatok...



* A rendszer egy gyári beállítások visszaállítása után az FRP adatait nem feltétlenül törli (a visszaállítás módjától függően). Ez azt jelenti, hogy az FRP -vel összekapcsolt fiók(ok) adatai nélkül nem feltétlenül lehet használni a készüléket. Ezt el lehet kerülni azzal, ha először kijelentkezel az FRP -hez rendelt fiókokból (Google fiók; MI cloud fiók). Ha ezt nem teszed meg, előfordulhat hogy meg kell adni ezen fiókok egyikének adatait (e-mail cím/telefonszám/vagy egyéb + jelszó) ahhoz, hogy használatba tudd venni ismét a készüléket.

2020. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hol találom akkor a böngészőt mert nekem a frissítés előtti eltűnt. Csak a Chrome maradt.
2020. okt. 30. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!