Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy telefonon beállítom,...

Ha egy telefonon beállítom, hogy legyen hívószám kijelzés, akkor azt megőrzi a SIM kártya, ha átrakom egy másik telefonba?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak vásároltam egy telefont, és már a gyártó (myPhone) ügyfélszolgálatával is leveleztem ezügyben. Azt írták, hogy nincs ilyen beállítási lehetőség a telefonban, innen a kérdésem.

A hívószám kijelzésre pedig szükség lenne. Ha nagymamám keres, akkor lássam, hogy ki az, főleg, ha épp nem vagyok telefonközelben.


2020. nov. 4. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A szolgáltatónál kell beállítani. Ezt a telefon felül tudja bírálni, ha tudja, de alapból a szolgáltató határozza meg, hogy van-e vagy nincs.
2020. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

T-mobile, és nem szokott lenni, de a legtöbb telefonban át lehet állítani.


Amit a nagymamám kapott, azon nincs erre mód, ezért érdekel, hogy ha más telefonba rakom, ahol van ilyen opció, majd visszateszem a SIM-et ebbe a remek készülékbe (myPhone), akkor marad-e a hívószám kijelzés.

2020. nov. 4. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem őrzi meg

a másik telefonban is be kell állítani, de legalábbis megnézni mire van állítva

2020. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az nagyszerű, mert az ominózus másik telefonban nem állítható be :)
2020. nov. 4. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Az első válaszolót ha komolyan vennéd, akkor megnyugodhatnál, de a jelek szerint nem jutott el hozzád a mondanivalója.
2020. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5, #6:


Látom a félreértést, nem tökéletes a kérdés, ennek fényében a válasz sem, amit amúgy értettem.


A "Hívószámkijelzés" (egyben) a Telekomnál egy alapból aktív szolgáltatás a SIM-eken (tudtommal).


Nem ez a probléma (de azért köszi), mindkét számnál (SIM-en) aktív, mindkét SIM-en (telefonon) látom, hogy melyik telefonszámról érkezik a bejövő hívás, de ha a nagymamám készülékéről tárcsázom -mondjuk- a sajátomat, akkor nálam a "Magántelefonszám" felirat kerül ki a kijelzőre a telefonszáma helyett.


Ezt a telefonokban át lehet állítani -gyorsan megnéztem magamnál Xiaomi telefonon-, a "Hívásazonosító" menüpontban elérhető nálam, ott kell beállítani, hogy "Szám kijelzése". Ez az, ami a remek myPhone Halo Mini 2-ben nincsen.

2020. nov. 4. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálom egyszerűen.

Logikai ÉS kapcsolat szerint működik.

A szolgáltató és a mobil beállításai egyszerre kellenek hozzá.

Ha bármelyik nem aktív, akkor vége.

Ha a készülékben eleve nem érhető el a funkció, akkor nem teljesül.

A SIM-en semmi sincs mentve, tehát hiába engedélyezed egy másik készüléken, az a készülékbeállítás nem kerül a sim-re.

A szolgáltatói beállítás a telefonszámhoz kapcsolódik, így nyilván ha átteszed egy másik készülékbe, a szolgáltatói beállítás attól még nem fog megváltozni. Max. hiába van engedélyezve, ha a készülékben nincs a funkció vagy le van tiltva.

2020. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A felsőbbrendűségi komplexusodat teljes mértékben félreteszem, és megköszönöm a választ: köszi :)


Annyira voltam csak kíváncsi, hogy amit úgy tűnik a telefonokban "Hívásazonosító"-ként neveznek, telefon, vagy SIM beállítás.


Erre választ kaptam, és ha úgy van, ahogy írod, akkor pórul jártam :( (meg a nagyi is)

2020. nov. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!