Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csinálja ezt a telefonom?

Miért csinálja ezt a telefonom?

Figyelt kérdés

Tegnap óta, mikor letöltöttem egy modolt játékot(bad piggies HD, www.apkplz.com), azt írja a telefonom, hogy


"az ön eszközével valami nincs rendben, kérjük ne osszon meg bizalmas adatot egyik alkalmazásban sem".


Ezt írja az android rendszer, nem tudok vele mit kezdeni, a Google folyamatosan küldözgetni, hogy szabálytalanság követtem el, egy weboldalra csak úgy enged be, ha kitöltöm a nem vagyok robotot.

Az e-mailemre furcsa e-maileket kapok, olyan e-maileket küld el, amiket nem is én írok. Ma reggel pl. Megváltozott a telefon nyelve kínaira, alig tudtam visszaállítani.

Most kB 1órával ezelőtt a telefon lezárolta magát, kódot kér, nem tudom, hogy mi az.

Kaptam egy emailt, hogy fizessek ki 90ezer forintot bitcoinban, vagy az adataim elvesznek, pedig szinte tele van képekkel, videókkal, stb.


Mit tegyek? Pls segítsetek!


2020. nov. 7. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:

hát igen... egy vírusos cuccot szedtél le.

ments le minden adatot a telefonodról minél előbb!

2020. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, próbáltam gépre másolni, de nem engedi a kód miatt, meg persze félek, nehogy a gépre is rámenjen, mert az nagy szívás lenne....
2020. nov. 7. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha csinálsz egy mentést, és visszaállítod, akkor nagy eséllyel vissza is hozod a vírust. Szerintem (bár igen, tudom mivel jár...) érdemesebb egy- az egyben törölni mindent, és visszaállítani a telefont. Így tiszta lappal indulsz ismét, és máskor jobban odafigyelsz.
2020. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vidd be egy telefonszervízbe, ott letudják menteni róla a fényképeket pl, mert így tényleg elfognak csak veszni. :)
2020. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert nem kartyara mented cuccaid? Azert azzal konyebb elbanni mint a beepitett tarhelyel


ezekutan nem artana igy tenned

vagy milyen telo hogy nincs kartyahelye?

2020. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Samsung galaxy A70
2020. nov. 8. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!