Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri a Telekomnal Előfizetés...

Megéri a Telekomnal Előfizetést Mobil XL + Korlátlan díjcsomag 2 éves hűséggel telefont venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy telefont venni náluk és arra gondoltam hogy részlet fizetésben a telekom szerint jobban megéri mert jön le kedvezmény, viszont az egyik ismerosöm azt mondta hogy többet számolnak havonta stb.. Valakinek van tapasztalata?

2020. nov. 14. 10:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Üdv újra, 4es vagyok. Na tegnap voltam a Telekomban és feltettem nekik ugyanezeket a kérdéseket.


A rövid válasz az hogy azért ilyen drága minden hogy legyen miből kedvezményt adni...


Nekem van 2 otthoni előfizetésem is náluk (saját házam plusz szüleim). Na most ezzel a kettővel összekombinálva ki sikerült azt hozni, hogy:


- a 360 ezres iPhone 12 már mindjárt csak 220e volt...Összejött 140 ezer forint "készülékkedvezmény"

- ez az XL meg giganet díjcsomag amit kötelező választani "csak" 13 ezer lesz havonta

- plusz összességében a 2 otthoni előfizetés is olcsóbb lett havonta 3 ezer forinttal mint eddig volt és apámékra még rásózták az HBO-t meg a Cinemax-ot is (így volt olcsó). (És így le tudom mondani viszont a saját HBO Go előfizetésemet ami nem drága de asszem havi 1500-2000 forint.)


Mindenre vállaltam 2 év hűséget.


Úgyhogy az iPhone-t kifizettem egyben, és marad a havi 13ezer ami nem mondom hogy olcsó de ingyen hívsz mindíg mindenkit plusz korlátlan net (és bónusz amúgy hogy a korlátlan netet meg tudod osztani és kérni egy olyan kis USB-s internet stick-et, ami nekem amúgy pont kell).


Na. Szóval így már megérte.

2020. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Szóval fizetsz a telekomnak összeségében havi 30-40 rongyot?
2020. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az adott kedvezmények növelik a kötbér összegét, ha netán nem tudnád fizetni és kötbéresítenek.
2020. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Én is megnéztem a telekom oldalát. Ha most vennék iphone 12 pro 128Gb-os telefont 2 év hűséggel mobile S és 15Gb nettel, akkor összesen a részlettel 22E körül lenne a havi költségem, amit fizetnem kellene a telekomnak 2 évig. 12 mini esetében 17500 ft körül kijönne. Az én esetemben nekem ez lenne a legoptimálisabb, ha nem szeretnék egy összegben kiadni ennyi pénzt, nekem a 15GB elég havonta. Szóval nem biztos, hogy a nagyobb készülékkedvezmény 2 évre nézve nagyobb előnyt jelent.
2020. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem a kérdezőt. Meglepőpik azon, hogy kevés telefonálás + kevés mobilnet + készülék törlesztő összesen kevesebbre jön ki mint a korlátlan telefonálás + korlátlan mobilinternet + készülék törlesztő? És te ezen ki vagy akadva? Ha bemész a boltba és látod, hogy a kilós kenyér többe kerül mint a fél kilós azon is így kiakadsz? Hisz ugyanaz a kettő , csak az egyik nagyobb! A te "logikád" szerint. Nem tudom hogy maradtál eddig életben ennyi ésszel...😩
2020. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megéri. A Telekomnak.
2020. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15.ös:

Kedves válaszoló, nem ez volt a kérdésem, hogy hogy lehet annyi amennyi. Ha megéri az árát nem sok a 20-30 ezer forint.

A kérdésem arra irányult, hogy megéri-e fizetni két éven keresztül a részletfizetést. Mivel ha logikusan kiszámolod (persze csak ha tudsz ilyen számítást végezni) akkor a készülék ára a csomagtól függetlenül drágább mintha besétálva megvennéd azt a telefont.

A korlátlan csomag nem kerül külön a telekomnál 25 ezer forintba, ha megveszem a telefont és hozzá a korlátlan csomagot jobban jársz, gondolj bele ☺️

Ilyenkor szeretem mondani hogy aki nem ért hozzá az ne is kommenteljen a kérdés alá.

29/L

2020. nov. 27. 12:38
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
A készülék ára előfizetéssel pont hogy olcsóbb mint ha előfizetés nélkül listaáron vennéd meg. Nézd már meg az oldalon, hogy listaáron mennyi meg előfizetéssel. Pont azért írok mert értek hozzá, de te láthatóan nem. Ha értenél hozzá, eleve fel sem teszed a kérdést.
2020. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

nov. 21. 14:18


Hát, 16 most a két otthoni, és 13 mellé a mobil. 29ezer. Plusz cash-ben otthagytam ugye a telefon árát, rögtön aznap xD


De ezt az én esetemben úgy kell nézni hogy:

- az otthoni 3 ezerrel olcsóbb lett, ez nem nagy összeg de jelent két év alatt 72ezer forint megtakarítást

- lemondhatom az HBO Go-t (mert benne van az új csomagban), amit eddig szintén fizettem, havi 2 ezer, két év alatt 48 ezer forint marad nálam.


Tehát már a két meglévő otthoni előfizetéssel is spórolok 120 ezer forintot a két év alatt.


- a Telekom tőlem hó végén azzal a 13ezer forinttal kap többet, amibe a mobil előfizetés kerül, ez két év alatt 312 ezer forint (korlátlan a csomag, az EU-ban, úgyhogy ez több már nekik sose lesz). Plusz kifizettem ugye a telefont, 220ezer.

- összesen tehát 2 év alatt 532ezer forintot zsebelnek be tőlem. Ebből le kell vonni a 120 ezret, amit a másik kettőn megspórolok. 412 ezer forint mínusz az egyenlegem a két év végén.


Nekem ez megér annyit hogy cserébe bármit bármikor bárhol hívhassak netezhessek. És még az egyik gyártó legújabb készülékét is megkaptam hozzá, aminek két évig szintén tuti nem lesz semmi baja.


412 ezer forintból ezt nem lehetett volna "utcáról bemenve" sehol kivitelezni, mert alapból 350ezer forint az iPhone 12 mindenhol. A maradék kis 62 ezer forintból (ha két évre nézzük, havi 2500 forint:)) megnézem hogy melyik szolgáltató ad korlátlan mobil díjcsomagot.


Ezt most csak azért vezettem így le hogy egyrészt érthető legyen én hogy számolok másrészt hogy látszódjon hogy nekem ebben a konkrét helyzetben ez szerintem tényleg megérte:) Ez persze nem azt jelenti hogy mindenki tud ilyen jó boltot csinálni, vagy egyáltalán megvannak az anyagi lehetőségei hogy előnyt kovácsoljon egy ilyen lehetőségből, de ha a csillagok állása megengedi akkor azért lehet jó üzletet csinálni:)

2020. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A matekod jó. A pénztárcád is vastag. A marketing meg működött.
2020. nov. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!