Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy Iphonet meg lehet hackelni?

Egy Iphonet meg lehet hackelni?

Figyelt kérdés

Na most az a helyzet, hogy van egy almás 11 pro telefonom és egy ősrégi Samsung lite 3-am. A Samsungra régen le volt töltve a Viber, de a Sim kártyám áthelyezésekor az almásra töltöttem le inkább minden programot, amit használok.


Tegnap valaki használta a Viberemet miközben Messengeren telefonáltam az adott személlyel, akinek elvileg az üzenetet küldtem, ami neki furcsa is volt ezért rákérdezett. Annyit “írtam” csak, hogy “Szia!”. Na de minek köszöngetnék telefonálás közben (pláne, hogy vele csak angolul beszélek). Nyilván ez nem nagy dolog, azonban aggaszt, mert nem én írtam. A Viberem lett meghackelve/feltörve vagy a telefonom?


Nem értem az egészet. A Samsungot kibeleztem és töröltem róla mindent a biztonság kedvéért.


Az almás telefont elvileg nem lehet feltörni... ha jól tudom?


(Vibert töröltem, majd újra letöltöttem, ha ez segít valamit)



2020. nov. 18. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

itt az iPhoneonnál van két meghackelhetőbb dolog is: a régi telefonod és maga a viber fiók.

iPhonet csak akkor lehet érdemben hackelni ha fizikailag hozzáfér valaki és tudja a jelkódot, tehát fel tudja oldani.

Odaadtad valakinek feloldva?

2020. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Itt inkább az a valószínűbb, hogy valaki megtudta a viber fiókod adatait.

Szerintem.


Változtass jelszót, illetve gondolom van a vibernél is ilyen, hogy bejelentkezett eszközök vagy hasonló...onnan, amit nem ismersz fel, töröld.

2020. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem adtam oda senkinek. De tény , hogy az apple ID-m ugyanaz a mail cím, mint a Samsungnál. Ez árthat?

Egyébként pàrszor magától kikapcsol a telefon néha ( de nem frissít ) és tegnap mintha vakus fotó készült volna , bevillant 1mp-re a vaku, de biztos, hogy nem én voltam és a fotóim között sem találtam újat.

Érdemes “wipe”-olnom és új ID-t megadnon szerintetek, vagy felesleges?

2020. nov. 19. 14:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk a jelszavam az mindkét telón más 🤔
2020. nov. 19. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:

"bevillant 1mp-re a vaku"

az értesítésekhez be lehet kapcsolni.

szal ha pl jön egy mail akkor villogtatja

2020. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 na jó de nem jött semmilyen értesítés, amire villoghatna... mindenesetre megnézem -bár én nem állítottam be ilyesmit.
2020. nov. 19. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Vibernek voltak (és vannak is) a második legkomolyabb feltörési problémái a facebook után


Személyesen is tapasztaltam.

Volt, hogy a telefonom "önálló életet élt" de amióta letöröltem a Vibert (És a facebookot is egyébként) azóta soha semmilyen rendellenességet nem tapasztzaltam (Ennek már két éve)

2020. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!