Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire pontosan lehet...

Mennyire pontosan lehet bemérni egy telefont IMEI alapján?

Figyelt kérdés
Ellopták a telefonomat, hívtam a kereskedést és azt mondták tegyek feljelentést és akkor megpróbálják bemérni. Van rá esély, hogy visszakapom, vagy vehetek másikat?
2020. dec. 11. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél feljelentést. Akkor a rendőrség lekéri az adatokat.

De lehet, hogy már kivették a kártyádat és eladták.

2020. dec. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyszer ellopták a telefonom és azonnal tettem feljelentést. Ilyenkor a rendőrség be tudja mérni egészen pontosan imei szám alapján. Kiderült, hogy az ember beadta a nyugatiban egy telefonoshoz, azok meg ugye eladták és Mosonmagyaróváron mérték be végül. Szerencsém volt, bár akkoriban 8 évvel ezelőtt drága telefonnak számított és 1 hónapos volt. Úgy tudom az imei számot meg tudják változtatni és úgy viszont offos a dolog. A sim kártyával nincs összefüggésben amúgy. Mindenképp kelleni fog feljelentés mert csak azután mérik be.
2020. dec. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

"Ilyenkor a rendőrség be tudja mérni egészen pontosan imei szám alapján" a rendőrség semmit nem mér be imei alapján, minden esetben a szolgáltatót kéri meg, hogy segítsen


"A sim kártyával nincs összefüggésben amúgy"

nagyonis van, mert a legtöbb esetben elég és gyorsabb, ha annyit néznek meg, hogy milyen kártya van benne/volt benne legutoljára, és az kire van regisztrálva, elég sok telefon megkerült már így


kérdező, egy nagyvárosban tele adótoronnyal pár méteres a pontosság, de az alföldön ez lehet egy 100 méter sugarú kör is

2020. dec. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire pontosan lehet bemérni egy telefont IMEI alapján?"

Pár tíz métertől pár kilométerig terjedő a skála.

2020. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az imei a telód egyedi azonosítója. Nyugi, ez a 21. század, pontosan tudják, mikor, hol és hogyan használták.

Teszel egy feljelentést. Amúgy mostantól azt is tudod, hogy nem használsz lopott telót.

2020. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!