Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A táblagépek miért sokkal...

A táblagépek miért sokkal drágábbak, mint a telefonok ?

Figyelt kérdés

Szinte már minden telefonba még a legolcsóbban is 4gb RAM van 8 magos proci, ezzel szemben a táblagépek árai el vannak szálva 2gb RAM 4 magos proci 70.000ft kerülnek. Telefonoknál már 20.000 ft-osnak is 4gb RAMja van.


Oké értem én, hogy nagyobb kijelző, de nem hiszem, hogy a nagyobb kijelző miatt lenne az ára háromszoros.



2020. dec. 11. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

pedig a kijelző és a kijelző meghajtáshoz szükséges grafikus teljesítmény miatt is rágább a tablet. 20k-ért azért még nincs 4 gb ram - max noname kínai telefonoknál.

Illetve durva a kijelző árak, én most akartam csréltetni betört ötven ezres készülék kijelzőjét, 25 + munka díjat mondtak rá márka szervízben. :D

2020. dec. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó telefonnál nem az árát nézik, hanem, hogy használható legyen. Ilyenkor figyelembe veszik mire van szükség és az alapján terveznek.


Ha tudom, hogy a tartó gerenda 50kg súlyt bír el nem rakok tripla annyit, mert összetörik.


A nagyobb kijelző magával borítja a dominó sort és magával hozz nagyobb akkumulátort. Nagyobb kijelző, nagyon felbontást két ami megint csak az akkumulátor és a processzort zabálja majd. És még sok mindas más , de most nem térnék ki külön külön ezekre.


Ha most a dominó sor közül egyett erősítesz meg az ár lehet kisebb marad, de egy használhatatlan terméket veszel majd a kezedbe. (Erre rengeteg példa van és csak odáig húzzák az árat, hogy egyáltalán bekapcsoljon)


Plussz ezeknek az eszközöknek nincs akkora tábora. Jóval kevesebben veszik. Jóval kevesebbet gyártanak. Ez pedig minden téren magasabb árat eredményez. Andorid téren alig hallunk tableteket. Vannak az ilyen 30-70 ezer forintos szennyek amik abszolút nem jók semmire és a több százezres ketyerék. Bizonyos réteget viszont kielégítenek. Egyedül az Apple fejleszt munka téren ilyen termékeket, de azoknak megvan az ára is.

2020. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!