Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elferdült a telefon töltőmnek...

Elferdült a telefon töltőmnek az a része, amit a konnektorba kell bedugni, és hiába hajlítottam vissza úgy, ahogy eredetileg állt, nem tölt, van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés
Alcatel töltőről van szó, ami egy párna alatt volt, hogy a vendég kisfiú ne bántsa, majd egy hosszabbítóba lett bedugva és szintén párna alá téve, amire a nagyon okos (khm) húgom ráült és teljesen elferdült. Csak másnap vettem észre. Azóta nem tölt. Van rá megoldás? Ez az egyetlen töltő, és jelenleg nem tudnék másikat beszerezni. Valahogy házilag rendbe lehet ezt hozni?

2020. dec. 15. 07:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Vegyél másikat
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Helyre lehet hozni időlegesen műszaki értékkel, körbevágod a műanyag burkolatot. Majd a törött lábak helyett egy kábelt forrasztás be. Nem nagy meló. Max félóra.

De innentől kezdve életveszélyes az érintés, nem hogy PÁRNA ALÁ rakni....

2020. dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tölteni kellett 3 telefont úgy, hogy a vendég skizofrén meg egyéb mentális betegségekkel rendelkező kisfiú közben meg ne lássa. Igaz, már bánom, hogy nem vártam, de a vendégség több napig tart és szükséges tölteni a telefonokat. Na, de ez másik téma.


Nem értek a forrasztás stb-hez, (lány vagyok, aki sosem tanulta ezt). Mindenesetre köszönöm a válaszod. Azt hiszem, inkább akkor valahogy összekaparok pénzt egy új töltőre (megy a pipa).

2020. dec. 15. 08:08
 3/12 Lena7 válasza:
100%

Egy idő után ezek a töltők elromlanak. Vagy megjavítod (mint ahogy a kedves 1-es is mondta -lány vagyok én sem tanultam sosem, de megoldottam, mondjuk nekem nem fél óra volt😅)


De igen, egy újabb töltővel jobban jársz. Amit én még tudok ajánlani az az, hogy ebay-ről/wish-ről vagy bármilyen ilyesmi oldalról rendelj "töltő védőt" vagy nemtudom minek hívják. Rálehet rakni a töltő zsinór 2 felére és ez védi a töltőtt, emiatt hosszabb ideig foglya bírni a burkolat és nemfog olyan hamar tönkremenni.

(Egyébként nem is kerül sokba 200-400 ft között mozog az ára)

2020. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
fizesse ki a tesód, vagy a gyerek anyja.
2020. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem értesz hozzá, akkor sajnos jobban jársz, ha szerzel egy másikat. Mert ha elkezded babrálni, akár nagyobb kárt is okozhatsz benne.

2020. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3: Egyáltalán nem értek ezekhez az elektronikus eszközökhöz, kb mintha egy ősembert akarnál megtanítani programozni. 😂 Köszi a tippet, utána fogok nézni és beszerezni. Sosem hallottam ezelőtt róla, de örülök, hogy végre tudok erről, az akaratán kívüli rombolós húgom mellett kész kincs lesz. :D


4: Húgom 11, nem rendelkezil jövedelemmel, de amúgy is Karenkedés szintű lenne ezért pénzt kérni szerintem.


5: Igen, egy másik beszerzése mellett lett döntve, a javításhoz nem értésem miatt sok más választásom nincs is, szóval amint lehet, beszerzem.


Megy a pipa mindenkinek.

2020. dec. 15. 08:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat nem tudtam, hogy hány éves a tesód.
2020. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Párna alá tenni tilos. Teljesen leszigeteli, nincs körülötte légáramlás. Bár ezek a töltők jó hatásfokúak, de körülpárnázva túl tudnak melegedni. Hosszabbítót használatban lévő töltőkkel párnák közé tenni a lakástűz egyik legtutibb receptje.


A töltődnél pedig gondolom a konnektorba dugható két kis láb a körülötte lévő műanyaggal tört ki a töltő aljából. Visszaigazítod, és bedugáskor benyomódik a töltőbe, ugye? Valami jobb fajta pillanatragasztó átmenetileg tud segíteni rajta.

2020. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7: Ez természetes, hogy nem tudhattad, ezért is írtam le. :)


8: Nos, ezt vicc nélkül nem tudtam. A jelek szerint rendkívül szerencsésnek mondhatom akkor magam, hogy nem történt semmi baj. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, a jövőben kerülni fogom ezt a fajta megoldást.

Nem teljesen tört ki, egy kb 70°-os szögben elhajlott, és azt hajlítottam vissza, amint észrevettem, hogy mi történt, tehát a pillanatragasztó itt nem érne semmit, gondolom, de nem akarom tesztelni.

2020. dec. 15. 09:58
 10/12 Szirty ***** válasza:
100%
Párna alá tenni a működő adaptert vastagon darwin díj esélyes próbálkozás!
2020. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!