Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Biztonságos, hogy a 3 bankkárt...

Biztonságos, hogy a 3 bankkártyámnak meg a telefonomnak is ugyanaz a 4 szám jegy a pinkodja?:D

Figyelt kérdés
2020. dec. 15. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Igen. Az az emberek egyszerűek.

A banki azonosításhoz vagy a telefon feloldásához nem elég a pin kód.

2020. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Technikailag nincs jelentősége.

Biztos vagyok benne, hogy a városban sokan vannak, akinek ugyanaz a kódja mint nekem. És akkor mi van?

2020. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De én mind 3 számlámhoz ugyanazt alitotam be és a telom is azzal nyilik
2020. dec. 15. 12:49
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is ugyanaz csak el van tolva.


Mondjuk

pin1 1234

Pin2 4123

Pin3 3412

Pin4 2341

2020. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Amíg nálad vannak, addig biztonságos, akár el is mondhatod, ha nem férünk fizikailag hozzá, akkor semmit sem ér.


Ha elhagyod, és azonnal jelezni tudod a szolglátatók/bank felé, akkor az esetleges anyagi károk is megtérülnek, persze kellemetlenség lesz vele (intézkedés és idő, idő), szóval max. a telefonodon lévő személyes adataid, amik sérülnek, így ha olyasmi van rajta, jobban is védhetnéd (ki használ még 4 jegyű PIN-t?).

2020. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
78%

Ha már feltetted a kérdést, szerintem tudod a választ.


4 külön eszköz -- négyszeres kockázat, hogy valaki bármelyikről megszerzi. És ha több dolgot szerez meg egyszerre (a 3 kártyádat egy pénztárcában tartod?), akkor nyilván ki is fogja próbálni mindegyiken.


Mérd fel a PIN-ed megszerzésének kockázatát, a várható veszteséget, ezeket szorozd össze, és gondold végig, megér-e ennyit neked az, hogy nem kell több PIN kódot megjegyezni, ill. vesd össze annak kockázatával, hogy fel kell írnod őket, mert könnyebben elfelejted.


Ha a telefonodba nem biometrikus azonosítóval lépsz be, hanem ténylegesen minden alkalommal beírod a PIN-edet, akkor azért nem kell hozzá KGB-ügynöknek lenni, hogy valaki kilesse.

2020. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%

Nem baj, de attól függ.

Mi a kód?

2020. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Olyan kérdést tettél fel, ami szerintem a legtöbb ember számára elég nagy dilemma.

Ugye a gond az, hogy annyi minden dolog van már a világban ami mind valamilyen kódot, vagy PIN-t kér a belépéshez, hogy ha ezekhez mindegyikhez külön-külön teljesen mást használna egy átlagember, azt mind fejben tartania egyszerűen lehetetlen lenne. Ebből kifolyólag, az emberek 90%-a ugyanazokat a kódokat és ugyanazokat a PIN számjegyeket használja mindenhova. A maradék 10% is, vagy csak minimális eltéréssel használ egy sémát, vagy kettőt-hármat váltogatva.

Adatvédelmi szempontból természetesen nem előnyös, ha mindenhez ugyanazt használod, ezt már az előzményekben kifejtették mások is. Én azonban nem tartom tragikusnak, hiszen társadalmi szempontból egyáltalán nem vagy kirívó és ma már ugye a kétlépcsős, biometrikus azonosítók miatt egy bankszámlához pl. valószínűleg nem fog tudni hozzáférni. A bankkártyádat meg biztonságos helyen kell tartani a limiteket meg alacsonyan és akkor nem lesz gond. A biztonságos hely általában olyan helyet takar, ahová más nem tenné, de te tudod, hogy ott tartod. Pl. pénztárcába sose tegyél bankkártyát.

2020. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Meton ***** válasza:
57%

Ha egyiknek a kódját megtalálják, akkor a többi is megvan, ez igaz. De ahhoz azt meg is kell találni. Márpedig ha az egyiket meg tudta valaki találni, akkor talán meg tudja találni a másik 3 eszköz kódját is, még akkor is, ha azok nem egyeznek meg. De megnézem én azt, hogy valaki 4 számot fejben tud tartani anélkül, hogy összekeverné.

De azt lehet csinálni, hogy beírsz egy értelmetlen jelszót, amit úgyis elfelejtesz. Amikor legközelebb belépsz, akkor használod az elfelejtett jelszó opciót és máris állandóan változó jelszavad lesz. Mert ha véletlen sikerülne régebbi jelszót kitalálni, azt a rendszer nem fogja engedni.

2020. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Meton ***** válasza:
100%
Csak a filmekben van olyan, hogy visszafejtik a jelszót, de a való életben ezzel senki sem fáradozik, mert macerás és időigényes, meg persze lehetetlen. A munkamenetet viszont könnyű lenyúlni, ha valaki elfelejti lezárni. Ehhez kell egy minimális programozói tudás, meg az, hogy valaki felelőtlen módon hagyjon nyitva munkamenetet. A mobil pin kódja is megkerülhető, tehát teljesen mindegy, milyen kódot adtok meg. Persze ne 4 nulla legyen, vagy más könnyen kitalálható szám, de amúgy senki nem fogja ezt kitalálni. Aki komolyan fel akarja törni, az inkább megkerüli.
2020. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!