Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak, ha állandóan...

Mit csináljak, ha állandóan lemerül a telefonom?

Figyelt kérdés

Mostanában (kb egy hete) minden nap kétszer fel kell töltenem a telefonomat. Nem tudom miért, napi max 5 órát használom. Az akku alapból sokat bír, eddig elég volt 5-6 naponta töltenem. Egyik napról a másikra ilyen lett. Vírusirtó 2 is van rajta, mindkettő megbízható. Beállításokban is le szoktam állítani -pont emiatt- az alkalmazásokat, hogy a háttérben ne tudjanak futni. Ezek mellett úrja is próbáltam indítani, aztán még egy rendszerfrissítést is csináltam, de nem segít.

Esetleg lehet, hogy szimplán "öreg" az akkumulátora? Nagyjából 2 és fél éva van meg ez a telefon, ha az számít valamit.



2020. dec. 16. 17:34
 1/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Miféle telefon, ami 5-6 napot bírt egy töltéssel ?
2020. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve 2 virusirto is felesleges egyfolytaba dolgoznak zabaljak az aksit.. amugy a 2.5 ev az oont eleg h eloregedjen az aksi..
2020. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A telefonok egyik baja amin még nem tudtak segíteni,hogy az akkumulátort naponta tölteni kell .

Ha idősebb az aksi akkor sűrűbben.

2020. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:
30%
Enyém elmegy 8-10 napig egy töltéssel.
2020. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Javaslatom: a két vírusirtót gyaluld le, még most. Normál használat esetén nem sokat segít. Meg ha van valami tisztító csoda, azt is. Aztán nézz meg egy napnyi akkustatisztikát, hogy van-e valami fogyasztó. Aztán végül akkucsere, egy utángyártott akku nem drága.
2020. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#4 Az enyémet havonta kell tölteni csak, a NASAtól kaptam
2020. dec. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

Én nem a NASA-tól kaptam.

De bármilyen hihetetlen a leghosszabb üzemidő 10 nap volt két töltés között.

Átlagosan 5-6 napig bírja.

WiFi, bluetooth, mobil adatforgalom, GPS vevő kikapcsolva, háttérben futó programok letiltva, no internet, no youtube, no facebook.

Ennyi kell hozzá, nem a NASA!

2020. dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja NASA-tel GSM bolt :D
2020. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Normál használat mellett, ha odafigyelsz, egyetlen vírust sem fogsz benyelni. Így még EGY vírusirtó is felesleges. Takarító programot is azonnal szedd le ha van, többsége nem is csinál semmit, csak azért van, hogy az akkut egye.


2. Kijelző fényerejét is vedd le, amennyire csak lehetséges, mert nem csak az akkut kíméli, hanem a szemed is, főleg sötétben (akkor szigorúan minimumra tedd)!


3. Lefekvés előtt, ha már nem kell a telefon, KAPCSOLD KI! Ha nem szeretnéd mindig kikapcsolgatni, akkor legalább kapcsold át a telefont repülőgép üzemmódba (nem lesz se mobilhálózat, se Wi-Fi) és/vagy kapcsold be az akkumulátorkímélő módot.


4. Érintéshangokat (főleg az érintéskor/csörgéskor rezgést) lődd ki a p...ába!!!


5. Ha Wi-Fi-ről netezel, nem mobilhálózatról, akkor a hálózat módját állítsd 2G-re, mert a 3G/4G szintúgy megeszi az akkut (tapasztalat)!


6. MINDENT ami még felesleges, nyírjál ki a telefonon! Az alkalmazások közül pl. megölheted:


- Google Címtár/Google Naptár szinkronizálása

- com.android.providers.partnerbookmarks

- AZ ÖSSZES élő háttérkép

- Felhasználói szótár

- Google Play Filmek

- Google Play Zene

- Google Play Könyvek/Újságos

(ezt a hármat csak akkor, ha nem használod)

- Google Szövegfelolvasó

- ha nem használod, mehet a Térkép is


Többit döntsd el te, csak párat leírtam, amit 99%-ban nem használnak (legalábbis az általam javított telefonok többségénél így volt).


7. Ha akkut cserélsz, az új akkut úgy használd, mintha még a régi lenne, ergo első alkalommal NE TÖLTSD 6-8 ÓRÁT! 95% körül már lehúzhatod, és legfeljebb 30-40%-ig hagyd merülni, tovább lehetőleg ne.


Legfontosabb, hogy kerüld a teljes lemerítést, árt az akkumulátornak!


Az én telefonom is 2,5 éves. Az itt leírtak szerint használom (1 alkalommal merült 0%-ra, soha többet) és még szinte semennyire sem romlott az üzemideje.

2020. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es vagyok még mindig: ha telefonáláson kívül semmi másra nem használom, durván 2 hetet kibír.
2020. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!