Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol találom meg a következő...

Hol találom meg a következő funkciót?

Figyelt kérdés
Adott egy Redmi note 8 Pro. Első használatkor felfigyeltem egy, a bal oldalon levő vonalra, amely kihúzható volt. Képernyőzár és egy-két hasznos funkció mellett volt olyan, hogy képernyő kikapcsolása lejátszás közben. Ez mindössze annyit tett, hogy elindítottam egy tetszőleges videót bárhol, majd ezt a gombot megnyomva a képernyő elsötétült, ám a videó hangja folytatódott. Ez MIUI fülhallgatóval mindig, más, vezetékes fülhallgatóval a YouTube-on kívül mindenhol működött. Nos, gyárira állítás után ez a funkció eltűnt, és nem is találom meg a beállítások közt. Ezt a "fület" hol tudom újból beállítani?

#Képernyő kikapcsolása
2020. dec. 23. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e magyar fordítása a funkciónak, de valószínűleg a "Quick ball" funkcióra gondolsz.

Nekem angol rendszeren MIUI 12 alatt itt van:

Beállítások - További beállítások - Quick ball.

2020. dec. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát azt a funkciót megtaláltam,be van kapcsolva, magyarul nekem lebegő labda, és egy ív alakú vonal van az egyik szélen. Ha ki húzom labda lesz belőle... Nem erre gondoltam, de majdnem pontosan ugyanaz.

Teszek egy példát: Bluetooth füles, YouTube, el indítok egy zenét, ki húzom ezt az egyenes vonalat, meg nyomom a képernyő kikapcsolása lejátszás közben gombot, a kép elsötétül, a zene folytatódik. Valami lakat zsűri volt a jele, és a neve is a fent említett volt.....

2020. dec. 23. 09:34
 3/11 A kérdező kommentje:
*Valami lakat-szerű
2020. dec. 23. 09:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyárilag nincs ilyen funkció a Redmi Note 8Pro -n (nekem is ilyen mobilom van). Sőt, egyik frissítésben sem kapott ilyen funkciót.


Az valószínűleg egy utólag telepített alkalmazás volt. Ha a play áruházból telepítetted, akkor a korábban telepített appok közt megtalálod. Ha MI Cloud -al szinkronizáltad egy korábbi mobilról, akkor lehet hogy nem kompatibilis a frissítéssel és emiatt gyárizás után vissza sem szinkronizálta a MI Cloud -ból (vagy nem is próbáltad szinkronizálni).


Megjegyzés:

A frissítéskor a korábbi, nem kompatibilis appokat migrálja a frissebb rendszer, de töblet erőforrást igényel annak futtatása. Ezt csak azért teszi a rendszer, hogy frissítés és az azt követő ajánlott gyárizás közt legyen lehetősége a felhasználónak az adatok kimentésére. Így gyárizás után előfordulhat, hogy egyes appokat nem lehet visszarakni (ezt tapasztaltam is).

2020. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Game turbo" funkcióban van ilyen, hogy az adott játékmenetben kikapcsolod a kijelzőt, de a játék fut aktívan kijelző nélkül.

Automatikusan média appokat nem ad hozzá, de a beállításokban manuálisan hozzá tudsz admi bármilyen appot.

Nálam itt van:

Beállítások - Speciális funkciók - Game Turbo (első).

2020. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

A játék gyorsítóhoz nem lehet hozzáadni pl a youtube -ot, így az biztosan nem az a funkció, amire a kérdező kíváncsi. Emellett pl böngészőt hozzáadva (a Chrome -ot pl nem lehet hozzáadni), ha a felhasználó lezárja a készüléket, akkor a böngészőben ugyanúgy leáll a youtube, ha épp azzal próbálkozna, hogy az menjen lezárt képernyőn is.


Szóval gyárilag nincs olyan funkció a Redmi Note 8Pro -n, amit a kérdező említett...

2020. dec. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bár nekem modolt (Vanced) YT appom van, de hozzá tudtam adni, és működik vele.
2020. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

A Vanced YT működik anélkül is...

2020. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, de más appal is működik nálam, mint pl.: Face, Insta, bármelyiket hozzátudom adni.
2020. dec. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Hozzá lehet adni sok appot, de attól még az nem az a funkció, amit a kérdező keres.

Így a készülék játékként kezeli a hozzáadott appot és több erőforrást ad neki, miközben más appot akár be is zárhat...

2020. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!