Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A sok kamerás mobilok csak...

A sok kamerás mobilok csak parasztvakítások?

Figyelt kérdés
Egyáltalán érnek valamit?

2020. dec. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Aki ilyen képeket akar csinálni (ultraszéles, éjjeli) azoknak biztos hasznos.
2020. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Igen érnek valamit, természetesen nem a 25 ezer ft-s kínai telefonok 4 kamerával 3 kamu ebből.

Széleslátószögű képek készítéséhez használják a leggyakrabban, ha bekapcsolod ezt a funkciót akkor látod a különbséget, illetve még számtalan kamerabeállítás alkalmazható. Pontos típus esetén meg olvashatsz róla cikkeket.

2020. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem igazán, csupán azért csinálják, mert ez a mai trend! A laikusokkal el lehet hitetni, hogy van értelme, de a hozzáértőkkel nem! Max. 2 kamera bőven elég lenne a hátlapra - egy főkamera, és egy széles látószögű, azt' csókolom!

A mélységszenzor funkciója még érthető, de a makró hasznáról lövésem sincs! Makró nélkül, főkamerával nem lehet közelről fényképezni valami kisebb dolgot, vagy mi? Dehogynem!

Na de a dolog igazi érdekessége ott kezdődik, hogy évekkel ezelőtt egy Huawei Ascend P7 volt nekem, aminek a hátulján még csak 1 kamera volt. Ha ki akartam emelni egy részletet, akkor elkattintás előtt csak rányomtam az ujjammal, az autofókusz ekkor kiélesítette azt a részt, a háttér meg homályos lett, és kész is - mindezt csak a főkamerával, nem kellett külön mélységszenzor! Most egy Samsung Galaxy A70 van, bróbáltam vele ugyanezt, nem működik!

Szerintem a széles látószög az egyetlen, amihez tényleg külön kamera kell, a többi csak parasztvakítás! Összefoglalva: makrónak nem látom értelmét, a mélységszenzort pedig a főkamera is tudná, ha a szoftvert úgy programoznák mint régen, főkamera + széles látószögű = 2 elég volna hátra!

De hát a mai trend több kamerát diktál, és ezért a szoftvert is úgy programozzák, hogy a laikusoknak meg lehessen mutatni, miért is kell annyi kamera! Ugyanannyi művelethez több kamera kell, mint régen - ez nem fejlődés, hanem inkább visszalépés, mindez a trend miatt!

2020. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ultraszéles egyértelműen nem parasztvakítás a többi szerintem tényleg csak arra megy, hogy kinek van rajta több. Maximum még a telefotó kamerának van értelme.
2020. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Például így lehet tűéles témát lőni mosott háttérrel. A témát az egyik kamera, a hátteret a másik lövi. A Galaxy S20 ultrazoomos kamerája sem piskóta, valódi optikai zoomja van.
2020. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
78%

Erre csak azt tudom mondani, hogy attól függ...

Az első többkamerás mobilok esetében nyilván megvolt az oka, ha a gyártó ezt az akkor újdonságnak számító módszert alkalmazta. Csak saját tapasztalatok alapján: a G5 nagylátószögű kamerája egyértelmű pluszt hozott, a Mate 10 pro esetében ez ennyire nem látványos, de a duplakamera igen jó hatással van a képminőségre (itt a 20 Mpx monokróm szenzor adja a felbontást, a színeket pedig a 12 MPx color szenzor - hasonlóan az emberi szem működéséhez). De azóta a 2-3-4 kamera alapvető elvárás lett, sok esetben csak a divat miatt ilyen a kialakítás, egyébként semmi pluszt nem ad egy hagyományos egylencséshez képest.

2021. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!