Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit okoz egy hacker a telefono...

Mit okoz egy hacker a telefonomon? Megnyitok egy linket, és ő hozzáfér a telefonomhoz? Milyen következményei lesznek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Valaki küldött nekem egy linket, amire egy screenshot volt írva. Megnyitottam, aztán utána pár másodperc múlva írta is az illető,hogy hány százalékon vagyok, és a telefonom fajtáját. Mindkettőt rögtön eltalálta, így biztos,hogy nem tippelt.

Egy várost is megemlített,meg egy telefonszolgáltatót.



A kérdéseim,aggályaim azok lennének,hogy mihez férhetett még hozzá? Mit láthatott, találhatott meg a telefonomom? Ilyenkor mi van, ha ennyi adathoz is hozzáfért a telefonomon? Mihez még? És milyen következményei vannak? Hogyan lehet ezt helyrehozni? "Eltűntetni?"



2020. dec. 28. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

No para, nem hacker de még nem is vírus.

Ha megfigyeled sok olyan álhirdetés is van a neten ahol pl "Andrea társat keres *te városod, faludban*" Ha felmész egy weblapra akkor az látja a nyilvános ip-det és a mac címed ebből pedig megtudja a telefonod típúsát, a városod (ne aggódj pontos címet nem!!), és ha mobilhálózat vagy pl Telekom vagy Vodafone net akkor a "telefonszolgáltatót" is.

Szóval se hacker sem pedig vírus, hanem egyszerű spam szerű oldal :)

2020. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok!

Szóval a fent felsorolt infókon kívül semmit nem tudott meg "rólad" meg a weblap :)

2020. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,

Sikerült megnyugtatni!


És ilyen helyzetben olyan hálás vagyok, hogy vannak olyan emberek,akik tudnak segíteni, és értenek az ilyen dolgokhoz, nem úgy mint én...de uhh, megnyugodtam.

2020. dec. 28. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 azért ebben nem lennék annyira biztos, a százalékot mi alapján találta el?


Kérdező, én a helyedben azonnal nyomnék egy "Gyári beállítások visszaállítása" opciót. A kényes helyeken jelszavakat változtatnék, illetve ha voltak mentve bankkártya adatok akkor sűrűn figyelném az elkövetkező napokban a forgalmat.


Lehet, hogy túllihegem, de nem 1 embert ismerek, akiket már megkopasztottak ilyen gyanútlan linkek.

2020. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Viszont nem tudom,van e valami jelentősége,hogy amikor megnyitottam a linket, egy tök idétlen valamilyen " ellátmány" című képet láttam. Meg valami kockát,aminek három oldalán ugyanaz a fiú volt.

Talán képfeltöltés oldal volt,vagy valami más...

2020. dec. 28. 18:27
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, vállaljam e azt,hogy bemásolom ide a linket, és megnéznétek? Nem akarok senkinek rosszat, és én se tudom,milyen következményei lesznek hogy én arra ráléptem😳


4:uhhh

2020. dec. 28. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Anno amikor még ment ez a "Du battery doctor" app, sok oldalon előugró hirdetésként nyomta az orromba hogy töltsem le mert akkor a jelenleg pl 72%-on lévő akkumat 2* ennyi ideig használhatom. Eltalálta az akku százalékomat többször is mégsem törte fel senki a Google fiókom vagy a bankszámlám :D! Valószínűleg ehhez is hozzáfér a mac alapján.

2020. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Másold be nekem akár privátban kérdező, egy régi már használaton kívüli eszközömön meglesném azt az oldalt és annak forráskódját :D
2020. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


nekem mindegy, én inkább rászánom azt a 10-20 percet a resetre

2020. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

"hány százalékon vagyok, és a telefonom fajtáját."

Egy Java script segítségével a saját böngésződ képes ezeket az adatokat megjeleníteni. Még internet kapcsolat sem kell hozzá.

Firefox alól meg is nézheted:

[link]

2020. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!