Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone miért képes csak...

Az iPhone miért képes csak AirPods fülhallgatóval normális hangot adni?

Figyelt kérdés

Bonyolult szituáció, megpróbálom érthetően elmagyarázni:

* Az iPhone SE (2016) telefonomba bedugtam nemrég a régi Nokia telefonom fülesét, hogy kipróbáljam, működik-e iPhone-nal is! Amikor aztán zenét elkezdtem hallgatni, a Nokia füles hülyén torzította a hangokat az iPhone-ban (a beszédet hallani olyan volt, mintha víz alatt hallottam volna)!

* Ezután megpróbáltam a jack-dugós AirPods-ot betenni a Nokiámba, és visszafelé is ugyanez történt, ugyanúgy torzult a beszéd!


Gyakorlatilag a szervíz kivételével mindent megpróbáltam, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ez a hangtorzulás mitől lehet (csakmert én elvileg mindenhol azt olvastam, hogy az iPhone minden fülessel rendesen működik, ugyanígy az AirPods is működik minden telefonnal!)

Valaki tapasztalt ilyet esetleg? Van erre valami megoldás? Vagy egyszerűen vigyem szervízbe?



2020. dec. 29. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"jack-dugós AirPods"

Ilyen nincs is. Earpods van, az Airpods vezeték nélküli...


Nem kell szevizbe vinned semmit.

A régi nokia fülese más szabványt használ mint az iPhone.

Ennyi.

2020. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, Earpods-t akartam írni! Elnézést! :)

Tehát akkor a szervíz sem segíthet?

Csakmert elvileg mindkét füles 3,5 mm-es! Nem tudom, mégis milyen szabványra gondolsz?

2020. dec. 29. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nem kell szervizbe vinni semmit

nem ugyanaz a két csatlakozó

az átmérője - 3,5mm - ugyanaz, de azért van ott más is ami számít.

2020. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben, értem! Egyébként nem csak egy fülessel próbáltam! Kipróbáltam egy Walkman fülessel, és több headsettel is, de ugyanez történt!

Viszont akkor a Nokia jack-dugója és az iPhone jack-dugója sem teljesen egyforma, ha jól értem? Nokia Lumia 520-ról van szó egyébként!

2020. dec. 29. 21:32
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Iphone jack dugója szebben adja ki a hangot a füleseden keresztül.
2020. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

jól érted!

régi vackokat ne dugdoss új készülékekbe!

2020. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A headsetek nagyrésze, amiket kipróbáltam, nem régi vacak volt, de mostmár mindegy, ha egyik sem működik iPhone-nal! Köszi a gyors segítséget!
2020. dec. 29. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

hasonlíts össze a headsetek érintkezőit!

nem az átmérőt, hanem a hosszukat!

egyeznek?

2020. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem egyeznek, tényleg nem! Akkor itt van a kutya elásva! :)

Bocsi, ebben a témában annyira nem vagyok erős!

2020. dec. 29. 22:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ugye-ugye! :)

nem szeretném védeni az Apple-t, de a Nokia szokta annak idején csinálni a maga kis dolgait. Más volt a headset és még a töltő is.

Sőt 1-2 éven belül a töltőt nem lehetett bedugni másik Noika telefonba...

hogy mi járt a mérnökök fejében, nem tudjuk.... talán sokat ittak.

2020. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!