Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonra hogyan tudom...

Mobiltelefonra hogyan tudom megcsinálni a bankkártyás fizetést?

Figyelt kérdés
Android rendszerű mobilra, Huawei Mate 20 Lite szeretnék "bankkártyás" fizetési lehetőséget készíteni? Hogyan lehetséges? A bankom, aminél vezetem a számlámat (Sberbank) nincs alkalmazása ilyen célra. Google Pay-t olvastam, amivel lehetséges, de valamiért nem akar összejönni. Esetleg más megoldás?
2021. jan. 6. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Simple alkalmazással elméletileg más banknál lévő kártyát is fel lehet venni. Sajnos tapasztalatom nincs ebben, mert OTP-s kártyával használom.
2021. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ahoz nem NFC kell?
2021. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Simplet használom én is, de k&h-s kártyával.
2021. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amíg az Erste nem rendelkezett saját NFC képes appal, én Simple-t használtam, működött S10+-on.

Egy pár hónappal ezelőtti frissítés óta egyik sem megy, csak lusta vagyok emiatt bemenni a bankba. :)

2021. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
NFC van benne. Nekem inkább az kellene, hogy alkalmazást kell hozzá? :)
2021. jan. 6. 13:33
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
Pont azt írtuk le többen is. :D
2021. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 savanyújóska ***** válasza:
+1 a simple, de ott legutóbbi tudomásom szerint más kártyát úgy tudsz csak használni, ha összekötöd egy virtuális Siumpel kártyával (de ez elég régi infó, azóta Revolut + Google Pay van beállítva, azzal megy simán). Amúgy utánamennék, hogy a Google Pay miért nem megy, elvileg ha a Google Playhez van felvéve kártya, akkor azt simán beszippantja.
2021. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"a simple, de ott legutóbbi tudomásom szerint más kártyát úgy tudsz csak használni, ha összekötöd egy virtuális Siumpel kártyával"


Így van. Ez jár némi észrevehetetlen fenntartási költséggel, plusz az NFC-s fizetésre szánt pénzt így a saját kártyádról kártyás vásárlás jelleggel kell a Simple virtuális kártyára húzni.


Megvan az az előnye, hogy egy biztonsági "zsebként" is működik, nem közvetlenül a bankszámládról lehet NFC-vel húzni a pénzt.


Nem feltétlenül kell ez a plusz biztonsági fokozat amellett, hogy a Simple fizetés is kódhoz (vagy ujjlenyomathoz) kötött.

2021. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 savanyújóska ***** válasza:

Viszont akkor annyit hozzátennék, hogy a virtuális kártyára max. 50 000-et tudsz tenni (tudom, hogy first wirld problem, de tavaly legalább 2-3-szor bőven túlléptem ezt a keretet, vagy egy combosabb bevásárlással is simán lehet), és összességében is nem annyira kényelmes szerintem. (Plusz nekem a Revolut azért is fontos, mert sokkal jobban követhetőek benne a kiadások.

)

2021. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Plusz nekem a Revolut azért is fontos"

Mert tőzsdézel is? :)

2021. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!