Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom átírja az általam...

A telefonom átírja az általam beírt szöveget.Hogyan tudom ezt a funkciót kikapcsolni?

Figyelt kérdés

Sajnos gyakran csak utólag, miután elküldtem a szöveget,veszem észre, hogy teljesen más szó került a szövegbe.

Jártam úgy, hogy az egész mondatot átalakította.Itt a gyakorin is sajnos.Nagyon kínos helyzetbe hoz.



2021. jan. 9. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Kapcsold ki az automatikus javítást.
2021. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
A billentyűzet beállításában ki kell kapcsolni az automatikus javítást.
2021. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rendszer, melyik billentyűzet alkalmazás?


Egyébként autocorrect a neve a funkciónak (angolul), ami autómatikus javítást jelent.

A legtöbb mai telefonon "Szövegjavítás" néven található meg (magyarul), vagy a billentyűzet beállításai közt, vagy a készülék beállításai közt.



Nálam pl itt (is) megtalálható a beállítás (Android/MIUI):


Beállítások ➡ További beállítások ➡ Nyelvek és bevitel ➡ Billentyűzetek kezelése


Itt a használt billentyűzet neve alatt:

Beállítások ➡ Szövegjavítás ➡ Automatikus javítás


(A kérdés pontos kifejtése nélkül nemigen lehet pontosabb választ adni.)

2021. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sikerült megtalálni,és kikapcsolni.

2021. jan. 9. 13:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!