Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kell fizetnem a hívásért...

Kell fizetnem a hívásért ebben az esetben, ha engem hívnak külföldről?

Figyelt kérdés

Németországba költözött a testvérem, és onnan szeretne telefonon felhívni.

Neki 70-es száma van, nekem 30-as telekomos.

Kell fizetnem a hívásért, ha ő hív engem, vagy ebben az esetben csak ő fizet?

Köszönöm szépen.



2021. jan. 11. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell fizetni, a roaming díjak az EU országokban el lettek törölve.
2021. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
#1 de, kell. Ez csak az utazásra vonatkozik. Ha ott lakik, azaz többet van roaming helyzetben mint otthon, roaming díjak érvényesek. De ha vesz egy német kártyát, azt te otthonról hazai díjért hívhatod és ő is téged.
2021. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Valóban, ezt én sem tudtam. Közben kutattam kicsit, a következő oldalon elég részletesen le vannak írva a díjak:


[link]

2021. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A kérdezőnek nem kell fizetni a bejövő hívásért. Magyar sim kártyával, magyarországon bejövő hívásért nem kell fizetni. Ennek a roaminghoz semmi köze.
2021. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kell fizetnem a hívásért, ha ő hív engem"

Nem.

2021. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent miert nem hiv fel messengeren peldaul? Annyi opcio van, csak internet kell hozza.
2021. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bejövő hívásért sosem kellett fizetni...
2021. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólásomban található linken olvasható, hogy a Telekom nem számít fel költséget, abban az esetben, ha a hívó fél külföldön, ám te belföldön tartózkodsz.


Azt sajnos nem találtam meg az interneten, hogy a Vodafone miképp kezeli a külföldről indított hívásokat, de gyanítom, hogy ők is hasonlóan járnak el a Telekomhoz, tehát amennyiben a forgalmi adatok alapján megállapítják, hogy a testvéred életvitelszerűen kint tartózkodik, fizetnie kell majd többletköltséget az indított és a fogadott hívások után is.


Egyébként, amennyiben sűrűn beszélnétek, valóban célszerűbb egy ingyenes applikációt keresni, vagy vannak olyan appok is, melyeknél olcsóbb telefonálás lehetséges.

2021. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nekem magyar vodafonos telefonszámom van és Németországban lakom semmi plusz költségem nincs ha a magyar számokról hívok magyar számot,sőt olyan csomagom van hogy ha 300ft el telefonálok akkor az a feletti részt Vodafon állja.
2021. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

9-es!

Mióta élsz itt Németországban?

2021. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!